Léčba kočičím dotykem

Kočky jsou nejen skvělí společníci a oblíbení domácí mazlíčci, ale navíc velmi prospívají našemu zdraví. Při předení totiž vytvářejí vibrace, které nám dokážou snížit tlak, odbourat stres, posílit srdce nebo pohladit duši.

Co všechno dokážou?

■ Odhalí nemoc Pokud má její majitel zdravotní problémy, vycítí je dřív, než se vůbec objeví. Proto se starým lidem doporučuje kočka jako domácí společník. Proto se začala tato zvířata využívat i v nemocnicích či domovech důchodců jako doplňková terapie, čili felinoterapie.

■ Snižují krevní tlak Když se rozčílíte a tlak vám stoupne, posaďte si na kolena kočku a hlaďte ji. Její předení vysílá vibrace v rozsahu 20 až 145 Hz, které tlak okamžitě sníží.

Také vás může zajímat ...

■ Odbourají stres S kočkou, máte až o 40 % menší pravděpodobnost, že dostanete infarkt. Mazlení se s ní odbourává stres, léčí nemoci srdce a má příznivé účinky na celý srdečně-cévní systém.

■ Zlepší hojení, zpevní kosti Kočky blahodárně působí i na hojení ran a při léčbě zraněných šlach a svalů. Pozitivně působí také na osteoporózu, jsou užitečné i při revmatismu, rehabilitacích po mozkové mrtvici, při rozvoji jemné motoriky či svalové dystrofie u dětí.

■ Léčí duši Říká se, že kočky vycítí nejen, co a kde vás právě bolí, ale dokážou si najít cestu i k tomu, kdo své starosti dusí v sobě a nemluví o nich. Mohou tedy pomoci při autismu, poruchách chování, při úzkosti, depresi.

Jaké kočky jsou nejvhodnější?

Především to musí být klidná zvířata, která se nebojí lidí a snesou jejich dotyky. Podle chovatelů patří k nejvhodnějším kočka perská, britská či sibiřská a také ragdol. Prý ale i mezi kočkami evropskými lze najít jedince, které jsou pro tuto terapii vhodné.

Výběr je naprosto individuální, a pokud není pacient alergik, může začít kočka plnit svou léčitelskou úlohu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...