Léčivé čaje na časté potíže

Jeden uznávaný švýcarský léčitel tvrdí, že kdyby ženy pily čaj z kontryhelu v průběhu celého života, od dětství až do ukončení klimakteria, pak by dvě třetiny všech ženských operací nebyly nutné.

Čaj na bolestivou a silnou menstruaci

Také vás může zajímat ...

Smíchejte po 1 dílu kontryhelu, měsíčku lékařského a třezalky.Směs můžete obměňovat i přidáním hluchavky a natě kokošky pastuší tobolky. 2 lžíce této bylinné směsi zalijte 500 ml vody a přiveďte k varu, poté nechte louhovat a zceďte. Pijte nejlépe ráno a večer.

Čaj na přechod

Smíchejte po 1 dílu kontryhelu a řebříčku obecného.1 lžíci takto připravené směsi zalijte šálkem vroucí vody a nechte louhovat 10 minut. Pak popíjejte 3krát denně.

Čaj na podporu zdravého mateřství a kojení

Hrst sušeného nebo čerstvého kontryhelu zalijte vroucí vodou a připravte tak klasický nálev.
Pijte ve druhé polovině těhotenství.

Léčivé sedací koupele

Ze směsi kontryhele a hluchavky si obvyklým způsobem připravte silný odvar, který nalijte do lázně a poté v ní alespoň 30 minut relaxujte. Pomáhá s výtokem a záněty.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...