Léčivé účinky zázvoru vás příjemně překvapí

Pořád nám vládne tuhá zima, takže jistě oceníte tip na bylinku, která vám dokonale prohřeje organismu. Zázračný zázvor navíc posílí vaši imunitu a ještě si poradí s kašlem a nachlazením.

Také vás může zajímat ...

Zázvor je v přírodní medicíně považován za hotový zázrak. Za všelék, který si dokáže poradit se spoustou běžných neduhů. Ačkoli někomu může vadit jeho charakteristická štiplavá chuť a výrazné aroma, stojí za to jej vyzkoušet.

Jeho léčebné účinky vás totiž zcela jistě překvapí. Když hovoříme o zázvoru, mluvíme o oddenku ze stejnojmenné rostliny zázvoru lékařského.

Pomáhá při chřipce a nachlazení

Ačkoli stále není známo, odkud přesně pochází, vědci se domnívají, že byl nejdříve pěstován na jihu Číny, odkud se později rozšířil do Indie, starověké Indie, Egypta, Řecka a Říma. Obyvatelé těchto zemí brzy zjistili, že se nejedná jen o zajímavé koření, ale rostlinu s mnoha zdraví prospěšnými účinky.

Zázvor působí především protizánětlivě, zlepšuje trávení a podporuje detoxikaci organismu. Jeho užívání je vhodné i při dně, revmatismu a psychickém vypětí.

Nás ale bude především zajímat, jak se zázvor může uplatit během nachlazení a chřipky. Čerstvý zázvor pomáhá proti zánětům dýchacích cest, a proto je čaj z něj připravený vhodný jako doplněk při léčbě respiračních onemocnění.

Čaj jako první pomoc

Vhodné je jeho užívání při rýmě, protože pomáhá rozpouštět hleny. Navíc posiluje imunitní systém, což oceníte zvlášť v zimních měsících. Úplně nejjednodušším způsobem, jak si vychutnat účinky zázvoru, je uvařit si z něj čaj.

Ze zázvorového kořene odkrojte asi 5 cm část, oloupejte ji a nastrouhejte na hrubém struhadle. Zázvor s vodou přiveďte k varu a nechte vařit 15 minut. Pak sceďte, oslaďte medem a dochuťte citronovou šťávou. Ještě teplé vypijte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama