Léčivky jako první pomoc

Ani dostatečná zásoba přírodních léků a rozsáhlé teoretické znalosti vás nezachrání, když nevíte, jak bylinky použít v praxi. My vám teď prozradíte několik jednoduchých receptů, které fungují naprosto spolehlivě.

Lipové kapky na léčbu nachlazení

Také vás může zajímat ...

Přelijte 2 lžíce lipových květů 300 ml 60% lihu a vše nechte 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíte zapomenout denně protřepávat. Poté přeceďte a po dobu 10 dnů užívejte 3× denně 20 kapek.

Ťukněte si meduňkovým vínem

Meduňkové víno, které je zvlášť vhodné pro uklidnění při neurózách, si připravíte tak, že 26 g rozdrobených listů meduňky macerujete tři dny v 500 ml bílého vína, pak přecedíte.
Pijte 2 lžíce 3x denně jako utišující prostředek.

Čaj na žaludeční potíže

Heřmánkový čaj si připravíte tak, že nasypete 1 čajovou lžičku sušených květů do hrnku a tu zalijte 1 šálkem vroucí vody. Čaj se nechá 15 minut vylouhovat a poté se scedí.Denně byste měli vypít 3 šálky tohoto čaje. Pije se po jídle.

Odvar na zánět střeva

Při zánětu tlustého střeva se často doporučuje odvar z 60 g sušených plodů borůvek, které zalijete 1 litrem studené vody a povaříte 5 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...