Ledviny jsou koncem zimy v ohrožení

Procházíme právě dny, kdy jsou ze všech orgánů v našem těle nejvíce ohroženy ledviny.

Jak zkontrolovat jejich činnost? Test je jednoduchý. Večer snězte větší syrovou červenou řepu. Ráno se podívejte na barvu moči – pokud je červená, tak vaše ledviny potřebují povzbudit, a to nejlépe urologickým čajem, ovesným odvarem, celerovou nebo zelnou šťávou. Nejlépe by bylo zůstat v teple a popíjet čistící tekutiny.

Je třeba přísně dodržovat pitný režim a dbát na správný a vyvážený přísun minerálů.

Také vás může zajímat ...

Pijte minerálku se sodíkem.

Snažte se pít během celého dne a hlavně při aktivní činnosti ledvin od 17 do 19 hodin. Později už moc nepijte – narušili byste si spánek. Omezte čaj a kávu. Jezte méně živočišných bílkovin a omezte solení. Zvyšte příjem ovoce, zeleniny a potravin bohatých na draslík.

Jaké nápoje nasadit?

Výborná je brusinková šťáva, která je díky schopnosti okyselit moč doporučována jako prevence i prostředek léčby ledvin. Pomohou vám také čaje z červeného jetele, plodu jalovce, medvědice lékařské nebo kopřiv. Na ledviny a pročištění močových cest blahodárně působí čaj z přesličky nebo pampelišky. Výborné jsou pro celkové posílení organismu čaje z břízy, šípku nebo řebříčku.

Na ledviny je navíc vynikající šťáva z červené řepy. Nezapomínejte na prohřívání celého těla v zázvorových nebo solných koupelích.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...