Leona Machálková se těšila na svatbu, ale když byl její přítel konečně volný, přišel rozchod!

O zhoubné nemoci se od bývalého přítele dozvěděla telefonicky!

Zpěvačka Leona Machálková (49) si svoji kariéru budovala pomalu a nenápadně. Sama řekla, že jí trvalo osm let, než se stala slavnou. V osobním životě si prožila jak štěstí, tak velký smutek.

Její dětství a mládí bylo spojeno s Moravou. Narodila se ve Zlíně, vyrůstala ale v Přerově, kam chodila na základní školu i na gymnázium. Vysokou školu studovala v Olomouci. Konkrétně šlo o filozofickou fakultu, obor český jazyk a dějepis. Měla se tedy stát učitelkou a za katedru se opravdu postavila, ale jenom v rámce vysokoškolské praxe. Odjakživa jí to totiž táhlo k umění.

Už odmala zpívala, během studia se věnovala kromě hudby i recitace poezie a zúčastňovala se různých soutěží a přehlídek. Svoji kariéru rozjížděla pomalu, ale jistě. V Praze hrála v legendárním Semaforu a později v oblíbených divadelních muzikálech jako Dracula, Hrabě Monte Christo nebo Bídníci. Vydala několik alb.

Nikdy se nedostala až na úplný vrchol, ale celé ty dlouhé roky si udržuje přízeň svých fanoušků a je o ní často slyšet.

Také vás může zajímat ...

Ta největší dramata ale prožila v soukromém životě.

Než se stala slavnou, trvalo to osm let.
Než se stala slavnou, trvalo to osm let.

Artur se narodil v Bangkoku

Zásadním životním vztahem bylo pro Leonu desetileté soužití se světoznámým architektem Bořkem Šípkem (+66). Nijak jí nevadilo, že byl ženatý a výrazně starší. Byla ochotná čekat, jestli se kvůli ní rozvede. Přála si mít s ním dítě, a to se jí splnilo. Syn Artur přišel na svět v daleké exotické zemi – na Štědrý den roku 2002 odletěla s Bořkem do Thajska.

„Bylo by kuriózní, kdybych porodila na palubě letadla. Ale radši bych si to odpustila,“ prohlásila před cestou. Naštěstí porodila v prestižní nemocnici v hlavním městě Bangkoku. Syn vážil 4,4 kilogramu a měřil 53 centimetrů. Jeho narození oznámil médiím Bořek. Pár původně přemýšlel o jménech jako Kristián nebo Otakar.

Ve hře pak byla ještě jedna varianta, jak prozradila Leona: „On měl být původně Artuš, jenže by to znělo jako mašinka – Artuš Šípek. Tak je Artur.“ Zpěvačka pak dlouho doufala, že by synek mohl mít bratříčka nebo sestřičku. K tomu ale už svého partnera nepřesvědčila. Místo dalšího potomka přišel rozchod. Ironií osudu právě v době, kdy se Bořek konečně rozvedl se svojí ženou.

Svojí vlastní svatby, o které celou dobu snila, se tedy Leona nedočkala!

Její syn má v rodném listu exotické místo narození. Až v Asii!
Její syn má v rodném listu exotické místo narození. Až v Asii!

Nerozešli se ve zlém

Ohledně konce vztahu Leony a Bořka se toho napsalo ve své době hodně. Sám architekt například prohlásil, že se jednalo o otázku věkového rozdílu. Leona zase tvrdila, že za rozchodem byla právě její touha mít další dítě. „Chtěla jsem druhého potomka, ale nebylo to šťastné téma už v naší domácnosti,“ prozradila. „Byl to i jeden z důvodů, kdy jsme na sebe naráželi.

On už další děti nechtěl, protože má celkem tři kluky.“ Bořek, který kdysi emigroval na Západ, měl opravdu dva syny se svojí ženou, anglickou tanečnicí a choreografkou Bambi Uden. Leonin osudový vztah tedy skončil a ona zůstala sama s Arturem – s jeho otcem jí ale dál pojilo přátelství, protože se nerozešli ve zlém.

„Bořek je solidní člověk se smyslem pro zodpovědnost, který se vždy staral o všechny své syny,“ komentovala zpěvačka jejich následný vztah. „Ve mně má emancipovanou, finančně samostatnou ženu, ale i tak se stará. Má Arturka moc rád a věřím, že by nikdy neselhal.“ Syn žil výhradně s ní a byla to ona, kdo se o něho starala po všech stránkách, se svým otcem se ale vídal tak, jak to šlo.

Leona zdůrazňovala, že není žádný „Zorro mstitel v sukni“. S tím, že další dítě už mít nebude, se smířila.

„Je to určitě škoda, že Arturek nemá vlastního sourozence, ale život je strašně krátký na to, abychom se trápili tím, co nemáme, a neradovali se z toho, co máme,“ vyhodnotila situaci.

Osudového muže si bohužel nevzala.
Osudového muže si bohužel nevzala.

Pochopil, že vyhrát se nedá

Bořek měl po rozchodu vztah s další ženou, to ale nebylo takovou tragédií, jako špatná zpráva, kterou se Leona jednoho dne dozvěděla. Lékaři jejímu bývalému partnerovi totiž zjistili rakovinu slinivky, což je jedna z nejhorších forem této nemoci. Přichází se na ni totiž pozdě a pacienti bývají prakticky bez šance na dlouhé přežití. Šokující zprávu se dozvěděla na dálku.

„Volal mi, že se nutně musíme sejít,“ vzpomínala. „Já jsem nemohla, někam jsme odjížděli, tak jsem ho poprosila, aby mi to řekl do telefonu. Přesně vím, kde jsem v tu chvíli byla. Bylo to strašně kruté.“ Arturovi o tom, jak na tom jeho otec je, řekla až za měsíc. Bořek měl dost peněz na to, aby si mohl zaplatit drahou léčbu.

Odjel do Španělska, kde se svěřil do péče lékařům jedné z nejlepších nemocnic na světě, specializované právě na rakovinu slinivky. Stálo ho to zhruba dva miliony korun měsíčně. Operaci mu nedoporučovali a chemoterapie bohužel nezabíraly.

Bořek pochopil, že boj je marný.

Artur je nakonec jedináčkem, ale Leoně to nevadí.
Artur je nakonec jedináčkem, ale Leoně to nevadí.

Po smrti přišly spory

Do poslední chvíle se Bořek snažil bojovat, i když Leoně přiznával, že tělo už to vzdalo. Ona s ním v posledních týdnech jeho života byla téměř každý den a zrušila své pracovní závazky. Letos v únoru v jedné pražské nemocnici nerovný zápas o život skončil. Stalo se to den před svátkem zamilovaných, Valentýnem.

Jeden z Bořkových synů v rozhovoru popisoval, že kromě něho na nemocniční chodbě byl i otcův kamarád a dva právníci. „Leona Machálková tam něco hodně nahlas probírala se sestřičkou a ti dva právníci se hádali,“ řekl. Zpěvačka později uvedla, že přítomnost právníků si v době svého umírání přál sám Bořek, protože s nimi léta spolupracoval. „Byl to pro mě šok,“ reagovala.

„Nechápala jsem, jak je to možné, aby syn, který tatínka miloval, mohl dobrovolně na svůj popud uveřejnit něco tak intimního, jako je poslední chvíle jeho táty.“ Nedlouho po smrti Bořka Šípka se v médiích psalo o konfliktu, který měl mít jeden z jeho synů z prvního manželství s otcem Leony. Prý se náhodně sešli v restauraci v Novém Boru, skončilo to ale fyzickým napadením.

Leona to popírala a svého otce bránila: „O žádné napadení nešlo.

Táta, který se neměl vůbec míchat do rozhovoru, ho trochu zatahal za vlasy zezadu.“

Naučil jí vnímat hodnoty

Tu nejlepší památku na svého osudového muže má Leona ve svém synovi. V době, kdy na jeho výchovu zůstala sama, prohlásila: „Troufám si říct, že mi roste milý, hodný a slušný člověk, který zdraví školníka, má hezká hodnocení na vysvědčení a v kolektivu je oblíbený.

Jistě, kus sobce se v něm najde, je jedináček, zaváhá, jestli se má o čokoládu podělit, ale přesto najdu chvíli, kdy mu vysvětlím, že tak by to nemělo být. Na Bořka vzpomíná s úctou: „Nechci, aby to znělo nadneseně, ale naučil mě vnímat a rozlišovat hodnoty. Dělal kvalitní věci, pokud možno poctivě, pořádně, a jestli je někde vidět, ho moc nezajímalo.

Snažila jsem si tenhle přístup osvojit. “ Osobní tragédie, kterou letos prožila, ji nepoložila. Dál vystupuje v muzikálech a na koncertech a daří se jí nalézat rovnováhu mezi prací a volným časem. „Razím heslo: miluji práci, je to motor, ale je důležité umět ho také vypnout,“ prohlásila.

Nejspíš i díky tomu vypadá na prahu padesátky pořád hodně dobře!

Diváci si ji užívali v muzikálu Mamma mia!
Diváci si ji užívali v muzikálu Mamma mia!

Stopař jí zaskočil svou otázkou!

Ne každý Leonu pozná „v civilu“. S úsměvem vzpomínala na příhodu, kdy jako řidička zastavila v dešti stopaři. Byl to sympatický pán a pořád se na ni pokradmu koukal. Zpěvačka se samozřejmě domnívala, že přemýšlí, jestli je to opravdu ta známá celebrita. Když se dovolil, jestli se smí na něco zeptat, čekala přesně tuhle otázku.

Jenže on chtěl vědět, jestli náhodou neprodávala někdy v Liberci v zelenině.

To Leonu pobavilo, tím spíš, že její záporné odpovědi onen pán dlouho nechtěl věřit a odvolával se na podobu s prodavačkou.

Měla odvahu soutěžit ve StarDance!
Měla odvahu soutěžit ve StarDance!

Po operaci nosu měla problémy s dýcháním!

Některé slavné ženy nepřiznají, že se podrobily chirurgickému zákroku. Leona ale otevřeně přiznala, že absolvovala operaci nosu. Ten měla dost výrazný a křivý. Zákrok si ale musela po čase zopakovat. „Každá zpěvačka chce vypadat dobře. I to byl důvod první operace. Bohužel ale po operaci nastaly problémy s nosní přepážkou, špatně se mi dýchalo a musela jsem na druhou operaci,“ objasňovala.

Ačkoliv toho, že si nechala nos vylepšit nelituje, kdyby se prý měla rozhodovat později, už by si to rozmyslela.

Leona Machálková

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...