Letní bolehlav

Mezi nejčastější letní zdravotní problémy patří klasické bolesti hlavy. Zahánět ji léky ale nemusí být vždy ta nejlepší volba. Podle příčiny bolestí ale můžete sáhnout po některém z osvědčených přírodních prostředků k utišení migrény.

Přebrali jste sluníčka

Také vás může zajímat ...

Horko a bodavé paprsky dokážou vyvolat bolest hlavy poměrně rychle. V případě, že vás z horka rozbolí hlava je první pomocí studený obklad a sklenice vody. Pokud jste zvyklí sprchovat se chladnou vodou, můžete si klidně dát i studenou sprchu. Mějte u sebe stále lahev s vodou, v teplém počasí potřebuje tělo více tekutin a jejich nedostatek bolest hlavy zhoršuje.

Zase ten stres!

Snaha dokončit v zaměstnání vše potřebné, balení a odjezd na dovolenou. To vše představuje velkou psychickou zátěž. Když vás z toho všeho rozbolí hlava, pomůže vám aromaterapie. Velice populární je levandule. Zředěným levandulovým olejem si potírejte spánky nebo zápěstí. Osvědčená je i bazalka. Vyzkoušet můžete chladivou mátu, která zároveň dokáže mírnit žaludeční nevolnost.

Masáž spánků krouživým pohybem špiček prstů může také výrazně ulevit. Nevypočitatelný průvan I otevřené okénko ve vlaku může být původcem potíží. A to i tehdy, když se vám zdá chladnější proudící vzduch příjemný. Stejné následky může mít špatně nastavená klimatizace. Tehdy pomohou teplé obklady, klid a bylinkové čaje.

Rychle zabere třeba čaj z kopřivy, řebříčku lékařského nebo meduňky lékařské. Jako obklad můžete přiložit nahřívací polštářek s peckami či solí.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...