Letní líčení: Vládne přirozený vzhled a výrazné obočí!

Zdravá pleť, lehce zdůrazněné oči a výrazné, ale přitom přirozeně působící obočí – to je trend v líčení pro letošní léto. Zvládnete to v pohodě sama.

Rozjasněná tvář

Také vás může zajímat ...

Základem tohoto vzhledu je tvář působící jako nenalíčená s dokonalou pletí. To zajistí make-up v jemných tónech, který vykouzlí její bezchybný vzhled. Po vyčištění pleti, případně nanesení séra, začněte s hydratačním krémem a nechte ho chvilku vstřebat. Na něj naneste podkladovou bázi, která pleť vyhladí, zmatní a sjednotí.

Následně použijte korektor, který zakryje případné nedokonalosti – červené žilky, kruhy pod očima i pigmentové skvrny. Vše korunujte tónovacím krémem nebo make-upem v barvě odpovídající vaší pleti a zafixujte ho jemným transparentním pudrem.

Na rty pak naneste jen balzám, případně rtěnku v odstínu vašich rtů nebo jen o jeden stupeň tmavší.

Decentní oči

Pro lehké zvýraznění očí použijte řasenku – nemusí být nutně černá, zkuste hnědou. Nemusíte to moc přehánět, nejlepší bude nenápadná, která řasy ztmaví, pročeše, dokonale oddělí a lehce natočí. Pod ni můžete nanést sérum pro výživu a růst řas.

Pokud jste zvyklá na oční linky, nanesete jen tenkou pomocí tužky na oči těsně pod horní řasy, ale klidně se obejdete i bez ní, oko bude vypadat přirozeněji.

Můžete použít i lehký oční stín v béžové barvě, ale rozhodně se vyhněte výrazným sytým barvám.

Zarámovaný pohled

Tečkou a vrcholem nude loooku – tedy takzvaného nahého vzhledu – je dokonalé a upravené obočí. Odstraňte přebytečné chloupky pomocí pinzety nebo depilačních pásek na obočí – jejich použití je snadné a navíc vám pomůže vytvořit perfektní oblouky, které dodají vaší tváři výraz a mohou i omladit celkový vzhled.

Pro zvýraznění postačí tužka na obočí ve vaší přirozené nebo o odstín tmavší barvě – ale obočí nezvýrazňujte příliš, spíš jen dolaďte jeho přirozený tvar a zakryjte případné asymetrie. Nakonec ho ještě pročešte kartáčkem na obočí. Další možností jak zvýraznit obočí je obarvit ho. Můžete si zajít do salonu, nebo si pořídit sadu na domácí barvení.

Není to žádná věda, zvládnete to sama a během chvilky. Stačí si jen vybrat pro vás přirozený odstín a pustit se do toho. Barva promění jakékoliv obočí ve zvýrazněné, s jasnou konturou, která dá vyniknout vašemu pohledu, a přitom nepůsobí uměle.

Navíc vám pak až na šest týdnů odpadne starost s jeho líčením.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...