Libeček pro krásu

Nejenže má v české kuchyni staletou tradici, skvěle chutná, ale také vám přinese krásu a zdraví. Používejte ho jako dochucovadlo a uvidíte, co se po pár týdnech s vaším tělem začne dít!

Nejúčinnější je kořen

Také vás může zajímat ...

Oblíbený je zejména v Evropě a jihozápadní Asii.Často se pěstoval v klášterních zahradách, kde byl využíván k výrobě léčivých bylinných likérů. Dnes se používá hlavně do polévek a omáček. Hledejte ale využití i jinde.

Můžete si z něj připravit i čaj, který má močopudné účinky, čistí krev a tělo zbavuje škodlivin.Využít se dají všechny části libečku, ale nejúčinnější je kořen, který se dá jíst i tepelně nezpracovaný.

Čaj pijte klidně několikrát za den.

Kosmetika z libečku

Kromě toho, že zlepšuje trávení, zklidňuje alergie a podporuje správnou funkci plic, také zlepšuje vzhled pokožky.Libeček je často doporučován jako přírodní lék na akné a vyrážky. Ačkoli zatím nebylo žádnými výzkumy zjištěno, že by měl nějaké skutečně léčivé účinky, často se používá k výrobě kosmetiky.

Proto i vy ho používejte jako součást péče o pleť.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...