Libuše Šafránková: Proč vlepila Abrhámovi facku?

Takovou dvojici v showbyznysu nenajdete pomalu ani s lucernou za bílého dne. Věrně si stojí po boku v dobrém i zlém, jeden druhého chrání a podporují, statečně čelí nemocem, pomluvám i nemilosrdně uplývajícímu času.

Přitom začátky jejich vztahu byly dramatické. Dvacetiletá Libuška, herečka nevšedního talentu, se vydala hledat štěstí do Prahy. Nastoupila do Činoherního klubu, zároveň si ji režisér Václav Vorlíček (88) vyhlédl coby Popelku do Tří oříšků pro Popelku, uznal, že půvabnější děvče v Praze nenajde.

Také vás může zajímat ...

Libuše byla v té době k smrti zamilovaná do kolegy Josefa Abrháma (80), který léta chodil s Naďou Urbánkovou (81). Libuška chodila tajně na Abrhámova představení, seděla vzadu a ani nedýchala. Taková láska nakonec musela skončit svatbou.

Vzali se v roce 1976, kromě toho spolu hráli v divadle a natáčeli filmy. Říká se, že ve scéně z filmu Vrchní, prchni, kdy jde soused Pařízek (Zdeněk Svěrák) ukázat Libušce falešného inženýra Králíka (Josef Abrhám), žádná facka být neměla. Libuše ji překvapenému manželovi vlepila jen tak, aby byla legrace.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...