Líčení podle tvaru obličeje

Na tvaru obličeje záleží. A kdo tvrdí, že ne, nemá pravdu. Víte, jak se namalovat, abyste vypadala co nejpřirozeněji a zároveň co nejkrásněji?

Ať už máte kulatý, srdcovitý, hranatý nebo oválný tvar obličeje, poradíme vám, jak zdokonalíte jeho přednosti a zakryjete nedostatky.

Také vás může zajímat ...

Oválný

Tento tvar je obvykle považovaný za dokonalý. Nejširší je ve výši lícních kostí, směrem k bradě a k čelu se lehce zužuje. Symetrické proporce zvýrazníte použitím růže na tváře nebo bronzerem, který nanesete menším štětcem do prohlubní pod lícními kostmi. S líčením jinak můžete experimentovat a hrát si, jak se vám zachce.

Kulatý

Kulatá tvář bývá plnější, kratší, poměrně široká, a má kulatou bradu. Máte-li kulatý obličej, používejte zesvětlovací odstín na čele, pod očima, v horních partiích lícních kostí a uprostřed brady, tím připoutáte pozornost na střed obličeje.

Tmavší odstín bronzového pudru nebo make-up o jeden až dva odstíny tmavší než je barva vaší pleti používejte na spáncích, tvářích a podél čelistí.

Hranatý

U hranatého obličeje se zaměřte na ladné oblé kontury rtů a obočí. Dodají tomuto typu obličeje ženskost. Tvářenku nanášejte kulatým štětcem na spojnici koutku rtů a vrcholu ucha s tím, že vynecháte jeden centimetr od rtů.

Světlejší odstín make-upu nanášejte doprostřed čela, pod oči, nad lícní kosti a na špičku brady. Tmavší odstín aplikujte po stranách čela a podél hrany dolní čelisti.

Srdcovitý

Máte-li srdcovitý obličej, naneste zesvětlující make-up na bradu, čímž ji opticky rozšíříte. Stejný odstín použijte i na čelo a pod oči nad okraje lícních kostí, čímž upoutáte pozornost na střední část obličeje. Tmavším odstínem potlačte šířku obličeje v oblasti spánků a tváří.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...