Lidé podle krevních skupin

V čem je tajemství lidské krve? Víte, že pro každou krevní skupinu se hodí úplně jiné potraviny, jež vám umožní vytoužené zhubnutí? Je výživa podle krevních skupin tak zázračná, že jí tolik žen na celém světě propadá? A co pomůže vám?

Co se hodí právě pro vás?

Také vás může zajímat ...

Na počátku lidstva, v době 50 000 let př. n. l., bylo pro člověka typické lovení zvěře a existovala pouze jedna krevní skupina – 0. Ostatní krevní skupiny A, B a AB se pak vyvinuly na základě místa, kde jejich nositelé žili. Proto má každá krevní skupina jasně dané potraviny, jež jejímu nositeli prospívají a které naopak škodí.

Snadno zjistíte, proč vám některá jídla nesedí a po jiných se cítíte skvěle.

Pojďte s námi prozkoumat tajemství krevních skupin.

Skupina A – Zemědělci

V naší populaci je „áčko“ nejčastější krevní skupina. Její nositelé bývají rozvážní a precizní a lehce zpracovávají výživné látky. Dobře se přizpůsobují změnám v jídelníčku i novým životním podmínkám. Tito lidé jsou vlastně rození vegetariáni. Vyvarovat by se měli masa, slaniny a tučných uzenin.

Ideální jídla: Jelikož jste vhodný typ na vegetariána, je pro vás nejlepší zelenina, tofu, ryby, obiloviny, luštěniny a ovoce. Bílé maso a ryby si ale občas také dejte. Nevynechejte kefír, jogurty, sójové výrobky, olivový olej, ořechy, víno a zelený čaj.

Vyvarujte se: Pozor na tučné maso, po kterém vám je těžko. Vyvarujte se tučných mléčných výrobků, pšenice a fazolí. Opatrně i s ořechy, mandarinkami, rajčaty, houbami, zelím, paprikami, kečupem, majonézou, pivem, limonádami a černým čajem.

Zhubnout vám pomůžou: Čisté rostlinné oleje, sója, tofu, zelenina, z ovoce nejvíce ananas, který obsahuje hodně enzymů na trávení.

Skupina B – Kočovníci

Lidé s „béčkem“ mají silný imunitní systém, bývají vyrovnaní a umí se dobře přizpůsobit novým životním podmínkám i novým druhům jídel. Nejvhodnějšími potravinami je pro ně mléko a mléčné výrobky. Mohou si dovolit jíst ve větším množství i maso, zeleninu a vejce. Na plody moře by ale měli zapomenout.

Ideální jídla: Jezte co nejvíce červené maso (hovězí a zvěřinu), které vám dá sílu. Z drůbežích mas jezte spíš krůtu, králíka, dále mléčné výrobky, obiloviny, zeleninu, ovoce, olivový olej, ovocné a zeleninové šťávy, kávu, pivo, víno, čaj.

Vyvarujte se: Pozor na kukuřici, čočku, pšenici, pohanku a sezamová semínka. Bílé a vepřové maso jen velmi výjimečně. Zapomeňte na mořské produkty, zmrzlinu, oleje, fazole, hrách, granátová jablka, kokos, kečup a limonády.

Zhubnout vám pomůžou: Vejce, zelenina, zvěřina, játra, vejce, lékořice a bylinkové čaje.

Skupina AB – Zeměděůci a kočovníci

Krevní skupina AB je poměrně vzácná. Lidé s krevní skupinou AB se nejlépe přizpůsobují všem přicházejícím změnám. Jsou na tom asi nejlépe, protože mohou bez problémů jíst stravu vhodnou pro nositele „áčka“ i „béčka. Na druhou stranu by se měli vyhýbat i nedoporučeným jídlům z obou těchto skupin.

Ideální jídla: Pro vás je skvělé konzumovat maso, ryby, králíka, krůtu, jehněčí, skopové, mléčné výrobky, tofu, fazole, luštěniny, obiloviny, těstoviny, zeleninu, ovoce, ořechy. Dávejte si i zelený čaj, víno, pivo, minerálky, zeleninové a ovocné šťávy.

Vyvarujte se: Nejezte červené maso, pohanku, kukuřici – zapříčiňují přibírání na vaší hmotnosti. Zapomeňte i na zmrzlinu, plísňové sýry, mořské plody, máslo, oleje, papriku, olivy, ředkvičky, banány, pomeranče, kečup a limonády.

Zhubnout vám pomůžou: Ryby, tofu, mléčné výrobky, ananas, zelenina, mořské řasy. Zkuste se naučit mít rádi a jíst všechny plody moře.

Skupina 0 – Lovci

Nositelé krevní skupiny 0 by měli jíst hlavně masitou stravu, protože maso jim dodá potřebnou energii. Nejsou pro ně vhodné uzeniny, které mají příliš tuků. Pokud máte „nulku“, ale maso nemáte v oblibě, můžete ho nahradit luštěninami či obilovinami. Vhodnými doplňky jsou potraviny bohaté na vitamin C, draslík a jód.

Ideální jídla: Dopřávejte si potraviny s vysokým obsahem bílkovin, hlavně libové maso vařené či pečené, protože váš metabolismus ho umí dobře zpracovat. Dávejte si i ryby, zeleninu, ovoce, zeleninové šťávy, pivo, víno a zelený čaj.

Vyvarujte se: Vyhýbejte se pšenici, po které hodně přibíráte. Opatrně na zelí, květák a kapustu, tato zelenina vás zase hodně nadýmá. Opatrně i s mléčnými výrobky, kukuřicí, olivami, houbami, melouny, pomeranči, kávou a limonádami.

Zhubnout vám pomůžou: Mořské řasy, plody moře, ryby, maso, kapusta, špenát, brokolice.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama