Lilek funguje jako účinná prevence

Lilek má ještě spoustu dalších prospěšných účinků na naše zdraví. Díky množství vlákniny, kterou obsahuje, například pomáhá odstraňovat nežádoucí látky z těla. Tím funguje jako prevence před srdečními chorobami a onkologickým onemocněním.

Také vás může zajímat ...

Vláknina v lilku rovněž pomáhá snížit riziko vzniku hypertenze a mrtvice. Zároveň také podporuje trávení, takže zabraňuje zácpě a hemoroidům. Protože se v lilku nenachází žádný tuk, je velmi vhodný při redukční dietě. Při jeho konzumaci však nesmíme zapomínat, že syrový lilek obsahuje toxický solanin.

Proto ho jezte pouze tepelně upravený. A je úplně jedno, jestli si ho upečete, ogrilujete nebo si z něj uvaříte vynikající polévku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...