Linda a Richard. Kam se ta láska ztratila?

Ne každé manželství dvou umělců vydrží navěky. Přesvědčili se o tom i LINDA FINKOVÁ (48) a RICHARD GENZER (50). Vystudovala strojní průmyslovou školu, teprve potom obor populární zpěv na konzervatoři. Linda Finková (48) je ve všech směrech originál.

Když byla malá, panenky ji příliš nezajímaly, bavilo ji hrát si s autíčky. Proto dnes nikoho neudivuje, že je Linda vášnivá motorkářka. Zpočátku ji vychovávali babička s dědečkem, protože maminka, zpěvačka a učitelka hudby Lída Nopová (69), tehdy ještě studovala.

Také vás může zajímat ...

S biologickým otcem, hudebníkem Petrem Finkem (74), se Linda nevídá. Rodiče se totiž brzy rozvedli a maminka podruhé vdala. Linda se jako malá se skutečným otcem toužila stýkat, ale nějak se to nepovedlo.

Občas přijel na návštěvu, posílal pohledy k svátkům a narozeninám, později to, jak se říká, vyšumělo. Možná že hlavní rozpor mezi nimi způsobila zdánlivá maličkost. Holčička otce oslovovala Petře, nikoli tati, jak by si on býval přál.

Linda vysvětluje, že tatínek je pro ni přece ten, kdo bydlí s mámou, pomáhá v domácnosti, pohladí dítě, když je mu smutno, učí ho chodit, mluvit, plavat, jezdit na kole. A to všechno pro ni dělal nevlastní otec, druhý matčin manžel.

jetelin_gena

S vlastním už se dávno nevídají. Lindě je to líto i kvůli dětem, dědeček by byl pro ně velkým přínosem. Smysl pro humor Richard Genzer (50), pražský rodák, vystudoval na konzervatoři tanec, ačkoli tatínek z něho chtěl mít fotbalistu.

Začínal v proslulé taneční skupině UNO, pak zamířil do muzikálů, účinkoval například v muzikálech Krysař, West Side Story, Dracula. Proslavil ho televizní pořad Tele Tele, objevil se v pořadech MR. GS či Partička, zahrál si v úspěšných filmech, jakými byly Revival či Vybíjená.

Pohyboval se v uměleckém prostředí, stejně jako Linda. Bylo jen otázkou času, kdy na sebe ti dva narazí. Lindě imponovalo, že byl Richard vtipný, možná až moc. Býval zvyklý, že řekne nějaký vtípek, dívky okolo se válí smíchy a on je takzvaně balí.

Na budoucí ženě se mu líbilo, že na jeho legrácky reaguje rovněž vtipně – je totiž proslulá tím, že má velký smysl pro humor. Dokonce i jejich svatba budila dojem, že se jedná o vtip. Byla to, ač to zní neuvěřitelně, svatba v televizi, v pořadu Hogo Fogo.

Účinkovali v něm Hana Zagorová (70) a Štefan Margita (60), šlo o to, připravit pro známé osobnosti nějaké nezapomenutelné překvapení. Svatba v televizi To se Zagorové s Margitou v případě Richarda Genzera podařilo na jedničku.

Pozvali si nic netušícího baviče do vysílání, psal se rok 2000, a zatímco on si myslel, že půjde jen o běžný rozhovor, v zákulisí už byla připravená Linda v bílých krajkách. Genzer byl vyzván, aby si rozbalil dárek, nezvykle obrovskou krabici či spíše budku se stužkou.

Uvnitř nevšedního daru nalezl svou přítelkyni ve svatebních šatech. Tak tohle opravdu nečekal. Údiv na jeho obličeji byl nepředstíraný. Nicméně poslušně se oženil, a to před televizními kamerami. Když se novomanželky novináři ptali, čeho si na Richardovi nejvíce cení, odpovídala, že je to hodný a laskavý člověk, který se k ní chová hezky.

1878247

Bylo jim dobře a hodně se spolu nasmáli. Odborníci se shodují na tom, že když muž dokáže ženu často rozesmát a naopak, je to předpoklad k tomu, že partnerství bude mít pevné kořeny. Otec u porodu Zpočátku tomu mnohé nasvědčovalo.

K prvorozené Viktorii (16) přibyl Matěj (8). Lindiným velkým štěstím bylo, že nijak otrocky nelpěla na kariéře. Sama o sobě tvrdí, že je výborná máma, hotová matka-lvice. Když jí bylo dvacet, děti ještě neplánovala, ale věděla, že jednou je mít bude, protože kdo si počká, ten se dočká.

U porodu obou potomků byl tatínek, přímo to vyžadoval. Oba se shodli, že to byl neopakovatelný a nenahraditelný zážitek. Děti maminčinu kariéru neohrozily, protože si, jak tvrdí, žádnou nebudovala. Ani nemusela, všechno šlo hladce a jakoby samo.

Když bylo Viktorce deset dní, máma už natáčela desku. A když se narodil Matýsek, hrála v muzikálu Tajemství, ačkoli byl miminku pouhý týden! Linda si to s dětmi doma užívala, ale měla i jiné zájmy než plínky a pískoviště.

Sem tam odehrála nebo odzpívala to své a zase se vrátila domů. To je výhoda svobodného povolání. Ve šlépějích rodičů Zpěvačka si chválí, že „Geňa“ hodně pomáhal s hlídáním, stejně jako tchyně.

0100-linda-finkova

To prý byla úžasná babička, která Viktorce vyprávěla pohádky a vášnivě s ní hrála karty. Bohužel, události se často vyvíjejí tak, že člověk nakonec, ať se tomu sebevíc brání, kráčí ve šlépějích rodičů. Linda byla maličká, když se maminka rozváděla s tatínkem Finkem.

Z toho období má jen mlhavé vzpomínky, ale nepříjemné. Tolik si přála, aby její děti rozvod nezažily! Co bylo důvodem, že její manželství zkrachovalo? Linda smutně tvrdí, že delší dobu věděla, že vztah nevydrží.

Bylo hrozné dívat se na to, jak se děti trápí. Viktorce tehdy bylo už téměř čtrnáct let, vždycky bývala tatínkův mazánek, a tatínek se najednou vytratil. Problém podle všeho tkvěl v tom, že „Geňa“ si bezezbytku vychutnával bohémský život rozevlátého umělce, což zdaleka ne každá žena dokáže tolerovat.

Celý měsíc poté, co manžel odešel, Lindě nebylo dobře. Věděla, že na všechno bude sama. Na placení účtů, na děti, na starosti. Kdo to zažil, dobře ví, jak tíživý je to pocit, který dost často vrcholí krutými depresemi.

Komedie Celebrity mÏla 13. 10. 2015 premiÈru v praûskÈm divadle Studio Dva.

Co bude dál? Zpěvačka se domnívala, že s manželem vyřeší krach vztahu jako dva rozumní lidé, že se bez zbytečných hádek domluví, jak to bude s dětmi, jak s majetkem. Možná to od ní bylo maličko naivní, ale nečekala, že zažije takové drama.

Nebylo jednoduché se smířit s tím, že ona i manžel patří mezi celebrity a že se v jejich rozpadávajícím se manželství budou pitvat novináři. Pro děti nejspíš není žádná legrace dívat se na fotografie alkoholem posilněného tatínka, který se nápadně vine k cizí ženě.

Zpěvačka se potýkala s psychickými i fyzickými obtížemi. Kladla si otázku, co bude dál, co má dělat. Někdo jde k psychologovi, někdo pláče na rameni kamarádkám. Měla i známého, který po rozpadu manželství jen ležel doma v posteli a okolí ho muselo obsluhovat, protože nebyl schopen vstát a fungovat.

Šťastný konec nečekejte Linda nedokázala usnout, trápily ji střevní potíže, podléhala depresím. To byla reakce na to, že nastala nová situace a ona se s ní musí vyrovnat. Pak se jednoho rána probudila a věděla, že už je z toho venku.

Tvrdí, že to může být i tím, že si neklade žádné nesmyslně vysoké cíle, takže nemá důvod být zklamaná, když jich nedosáhne. Správně vytušila, že po letech se situace uklidní, což se také stalo. „Geňa“ se dětem svědomitě věnuje, koupí jim, co potřebují.

Jen happy end raději nečekejte. Bavič nedávno požádal nynější přítelkyni o ruku. To znamená jediné – rozvod. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...