Linda Gray – Hrála alkoholičku, ale pila jen vodu

linda gray

Diváci si mysleli, že Linda pije jako duha, tak byla v roli přesvědčivá. Závislost mohla jako malá na vlastní oči sledovat u matky.

linda gray

Rodiče vlastnili hodinářství a lpěli na tradičních hodnotách, patrně se domnívali, že dcerka rodinný podnik jednou převezme. Holčička však byla odmalička, jak se říká, do světa. Víc než s matkou si rozuměla s babičkou, protože té se povahově víc podobala. Babička byla na svůj věk zcestovalá, milovala dobrodružství.

Také vás může zajímat ...

Když bylo temperamentní Lindě Gray pět let, onemocněla obrnou, z níž se po dlouhé době jakýmsi zázrakem vyléčila. Tato nemoc se nepříznivě podepsala na psychice její matky Marjorie (†90), která se stala závislou na alkoholu. „Dlouho jsem se z toho obviňovala,“ prohlásila po letech Linda.

Katolická školačka

Už na střední škole bylo zjevné, že z Lindy roste nebývalá krasavice. Po maturitě prohlásila, že se chce zabývat modelingem. Rodiče jen zalapali po dechu, zato babičku to nepřekvapilo. A vnučka dobývala přehlídková mola rychlostí blesku. Rodačka z kalifornské Santa Moniky předváděla svatební šaty, plavky, propagovala kosmetické přípravky, dělala reklamu na cigarety.

Natočila kolem čtyř set televizních reklam. Její nohy se v roce 1967 dokonce objevily na slavném plakátu k filmu Absolvent, v roce 2001 si hlavní roli z tohoto filmu, paní Robinsonovou, zahrála i na jevišti. Na filmovou dráhu, kam ji to stále táhlo, se definitivně vydala až po třicítce. Životní lásku poznala v osmnácti letech.

Byl to o osm let starší fotograf Ed Thrasher (†74). Vzali se, když bylo Lindě jedenadvacet. „To víte, katolická školačka. Spát s někým před svatbou bylo nemyslitelné. Byla jsem hodná holka. Neměla jsem sex do svatební noci, kdy mi bylo jednadvacet. Sex ale byl velikým a zničujícím zklamáním,“ vzpomíná spanilá tmavovláska na manželství, v němž se narodily dvě děti.

Ačkoli podle Lindiných slov ve vztahu chyběla vášeň a romantika a zažívala v něm i psychické týrání, nedokázala se rozvést kvůli dětem.

V manželství vydržela dlouhých dvaadvacet let.

Budu herečkou!

Byla vzornou matkou, ale nedokázala přestat snít o herecké dráze. Svěřila se muži, ten odpověděl, at to zkusí, až budou děti na vysoké škole. Jen zavrtěla hlavou a okamžitě se přihlásila do hereckých kurzů. „Věděla jsem, že kdybych nešla svému snu naproti, byla bych jako tělo bez duše,“ říká.

Přes menší televizní role se dostala do kultovního seriálu Dallas, kde představovala legendární Sue Ellen, manželku ropného magnáta J. R. Ewinga. „Mám Sue Ellen ráda, bylo požehnání ji hrát, ale lidé často předpokládají, že jsem stejná. Bláznivá, neurotická alkoholička. Kdybych pila jako ona, byla bych už mrtvá,“ poznamenala s úsměvem. O tom, zda roli Sue Ellen přijme, se radila s matkou.

Právě díky ní byla coby věčně opilá Sue Ellen věrohodná – pamatovala si na to z dětství, kdy její matka podléhala démonu alkoholu.

Diváci byli přesvědčeni, že herečka alkoholu propadla doopravdy, tak byla přesvědčivá.

Kamarád
J. R. Ewing

„Sue Ellen pila vodku, což byla v reálu voda, pak se dala na bourbon, to byla zase cola light ředěná vodou,“ prozradila herečka. „Byla pokaždé teplá a já ji nenáviděla. Jednou se mi zhnusila natolik, že jsem řekla rekvizitáři: Víš co? Dejme místo toho Sue Ellen martini. A on mi přinesl skutečné martini v sexy sklenici s olivou.

Bylo to něco odporného, něco jako hodně teplý džus.“ V seriálu Sue Ellen manžela, cynického J. R.

Ewinga, nenáviděla, mimo kameru byli prý s hercem Larrym Hagmanem (†81) výborní kamarádi.

„Byl to opravdový přítel, v mém životě hrál velkou roli. Byl to v podstatě člen rodiny. Myslím si, že on a jeho manželka si mysleli, že jsem jejich dospívající dcera. Choval se ke mně jako táta nebo spíš jako starší bratr,“ vzpomíná seriálová Sue Ellen. Během rozvodu jí byl oporou, a když se pak seznámila s nějakým mužem, přišel si ho zkontroloval.

Žádný se mu nelíbil.

„Zbav se ho,“ říkával. Přitom „Sue Ellen“, která ve skutečnosti nepije, si nyní vynahrazuje své příliš cudné mládí. „Zbožňuji muže a mám obrovskou chuť se bavit. Neměla jsem to tak, dokud mi nebylo šedesát. Teď se už nemusím obávat, že otěhotním. Mám kariéru, pracuji, jsem nadšená ze života. Jsem zvídavá dobrodružka a miluji muže. Jsem tu, abych flirtovala.

Chci si je užít, ale rozhodně si je nechci brát. Proč bych to dělala?“ ptá se Linda.

pro kterou je elixírem mládí zdravá strava, pohyb a pozitivní myšlení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...