Linda Rybová – Víla s ostrými lokty

Říkaly se o ní hrozné věci. Ukradla chlapa kolegyni! Ale nebyl to rozmar, porodila mu tři děti. Linda Rybová (44) vždycky věděla, co zrovna chce.

Z herecké rodiny Linda Rybová nepochází. Přesto ji odmala fascinoval tanec, chodila na taneční kroužky a sestru nutila, aby si s ní hrála na špatnou baletku, která se časem vypracuje v dobrou a je najednou slavná.

Také vás může zajímat ...

„Že bych předtím věděla, jak vypadá herec, když přijde v noci z divadla, nebo co obnáší divadelní zkouška, tak to ani náhodou. Odmala jsem se věnovala hlavně tanci, ale ve čtrnácti letech jsem si řekla, že herectví by mě možná bavilo ještě víc,“ vysvětluje Linda Rybová.

Paříž odmítla

„Na konzervatoř mě vzali, ale první dva roky jsem pak oscilovala mezi tím, jestli herectví vlastně není jen taková nějaká divná přetvářka a jestli je to opravdu důstojné – prostě jsem si nebyla jistá. “ Ale pak ji to najednou začalo bavit.

„To když jsme někdy ve třeťáku začali dělat různé dialogy s naší profesorkou Janou Preissovou,“ vzpomíná. Pochází z pražského Podolí, čtvrti plné parků a stromů. Jako dítě trávila dny u Vltavy. „Základy mému zahradničení postavil děda a jeho brambory a ředkvičky,“ říká Linda, která léta účinkovala v pořadu Herbář.

„Toulala jsem se se sestrou v lesích a lukách. Dětství pro mě bylo omamné. Když na ně vzpomínám, píchá mě tráva a já se dívám břízami do nebe. “Vzhledem k jejímu půvabu ji, jak sama říká, po patnáctých narozeninách stále někdo lákal, aby odjela do Paříže a věnovala se modelingu, že jí bude svět ležet u nohou.

Ale odmítla. Tvrdí, že má svou zemi příliš ráda na to, aby ji na delší dobu opustila, že by ji to bolelo. Navíc modelingem v hloubi duše trošku pohrdala, herectví ji lákalo daleko víc. Dnes si myslí, že neměla odmítat tak příkře a modeling v Paříži aspoň třeba nakrátko zkusit.

V té době se z ní muži mohli zbláznit. Pět let například chodila s muzikantem Robertem Kodymem (53), ale prý to nebylo nic divokého, nenavštěvovali mejdany a nic zvláštního nevyváděli, údajně spolu žili tiše a spokojeně.

Dalším Lindiným partnerem byl například hudebník Jan P. Muchow (49). A pak se stala ta věc, kterou rozebíral celý národ.

Nejhorší období

„Podle mě to bylo nejhorší období v mém životě,“ tvrdí herečka. „Fakt se k němu nechci vracet. Několikrát jsem už o sobě četla, jaká jsem mrcha, která Davida rozvedla.

Vždycky mám pak pocit, jako bychom v životě neudělali nic jiného, jako by se nám povedly jen tyhle kousky…“ Nejspíš je to opravdu osudová žena, schopná muže přimět k tomu, že bez rozmyslu opouštějí příbytky, v nichž léta žili s legitimními partnerkami a kupou dětí, a vrhají se vstříc dobrodružství a nebezpečí.

Jednu dobu sdílely Linda Rybová a Dana Batulková (62) společnou divadelní šatnu.

Došlo na facky

Byly nejen kolegyně, ale i kamarádky, jedna druhé se svěřovaly se soukromými radostmi a starostmi. A tak jednoho dne povídá Batulková: „Já se ti, Lindo, bojím, že je mi můj muž nevěrný. Už několikrát nespal doma. Nějak se mi to nelíbí.“

Linda starší kamarádku utěšovala a přesvědčovala, že něco takového by její manžel určitě neudělal. Celé to bylo jako z filmu. Ve skutečnosti to byla ona, Linda, za kterou manžel Batulkové David Prachař (61) tajně běhal. Když to vyšlo najevo, Batulková jednala rychle. Lindu zfackovala a nevěrníkovi sbalila kufry a postavila je za dveře.

Její situace byla o to horší, že jí v téže době vyhořel rodinný dům v pražských Kolodějích. Zbyly jen základy. A tak Dana, matka Jakuba (37) a Mariany (26), byla najednou bez přístřeší i bez manžela. Navíc se obojí stalo před Vánocemi.

Všichni Danu upřímně litovali. Linda Rybová byla v té době národním nepřítelem číslo jedna. Jedna z nejhezčích českých hereček později přiznala, že všechno začalo tím, že se jí o Davidovi Prachařovi zdálo. Z toho snu pochopila, že je do ženatého herce zamilovaná, dala mu to pak i najevo a on se tomu nijak nebránil.

Linda, kterou známe z filmů Kytice, Tmavomodrý svět a Jak básníci čekají na zázrak, případně ze seriálu Ohnivý kuře, porodila Davidovi tři děti: Rozálii (17), Josefínu (16) a Františka (12). Ač dvojici mnozí prorokovali brzký krach, Linda a David jsou stále spolu.

Jednu dobu se pokusili utéct hektickému životu ve velkoměstě a přestěhovali se za Prahu, do starého mlýna, později, když děti dosáhly školního věku, se do města zase vrátili a mlýn využívají jako chalupu.

„Opravdu bych chtěla být s jedním člověkem celý život. Chci se o to pokusit,“ říká Linda. „Myslím si, že to je správné, že k tomu má člověk směřovat a vzhlížet jako k ideálu.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...