Lipový květ jedině s medem

Vůně kvetoucí lípy dokáže omámit a probouzet v nás pohodu a spokojenost. Sladký nektar z květů milují včely a tento med je ze všech nejzdravější.

Svou krásou a mohutností se lípa stala opěvovaným symbolem Slovanů. Správná doba sběru lipového květu nastává právě teď. Květy sbíráme na vhodném, čistém místě, ne u frekventovaných cest, a to přímo ze stromu, bez ulamování větví. Lipový květ běžně seženeme i ve specializovaných prodejnách.

Univerzální čaj

Zlehčí a zkrátí průběh chřipkového onemocnění. Pomáhá při pocení a horečce, zahlenění a při zánětu průdušek. Čaj z lipového květu je vyhlášený a všeobecně známý lék. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Ředí krev,,a tím preventivně působí proti zánětu žil, angině pectoris a infarktu myokardu a mrtvici.

Také vás může zajímat ...

Jak pomalu a dlouho lípa žije, tak působí i čaj z lipového květu. Můžeme ho pít jako univerzální, preventivní čaj, ale musíme ho pít trvale.

Až po delší době se ukáže léčebná hodnota lípy v celé šíři.

Jak jej připravit?

Postupujeme tak, že 1 lžičku lipového květu přelijeme šálkem horké vody a necháme 15 minut louhovat. Můžeme osladit medem. Užívá se 3 až 5x denně. Z květu ale můžeme vyrobit další skvělé a léčivé pochutiny. Patří mezi ně například lipový likér. Lipový květ polijeme ve skleněné nebo kameninové nádobě alkoholem a necháme stát 2 týdny.

Slijeme, na každý litr extraktu vmícháme 1/2 kg cukru rozpuštěného v 1 litru vody.

Nějakou dobu necháme stát a pak slijeme do láhví..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...