Lucie Benešová je právem hrdá na to, že změnila život jedné dívce z dětského domova!

„Z dětství nemám žádné trauma. Vadilo mi jen to, že jsem byla jedináček. Vždycky jsem si přála velkou rodinu. Teď ji mám.“

Hvězda seriálu Slunečná Lucie Benešová (45) se napoprvé nedostala na konzervatoř a málem se vzdala svého snu o herectví. Podruhé už jí to ale vyšlo. Stejně tak až na druhý pokus našla svého osudového muže.

Ani jeden z rodičů herečky Lucie Benešové (45) nedělal nic uměleckého, oba byli techniky. „Maminka by neřekla ani větu, kdyby měla jít na jeviště,“ uvedla Lucie.

Také vás může zajímat ...

Zdědila po ní ale organizační schopnosti. Plánovat a vymýšlet různé věci jí baví dodnes, v tom se bezvadně shodne i se svým manželem.

Konvoj šlapacích aut neprošel

Lucie vyrůstala na pražské Letné. Když se ohlíží za dětstvím, říká, že nebyla nijak abnormálně zlobivá. Přiznává ovšem, že byla neposlušná a hodně upovídaná. Ve škole neustále vyrušovala. Vždycky vedla partu kamarádek a měla různé potrhlé nápady.

„Například jsem vymyslela, že si všichni koupíme šlapací autíčka, vytvoříme konvoj a projedeme tak Prahou. Na autíčka jsme opravdu celý rok šetřili, ale nakonec nám jejich nákup rodiče bohužel zatrhli,“ vzpomínala.

Sklony k herectví objevila Lucie už na základní škole. Jedna její celoživotní kamarádka tehdy objevila dramatický kroužek. Lucie se tam přihlásila a hodně jí to bavilo, vlastně nejvíc ze všech z její třídy, protože tam nakonec ze spolužáků vydržela jako jediná.

Maminka jí dokonce občas pohrozila, že když si nezlepší známky, tak jí „dramaťák“ zatrhne. Učitelka z kroužku, která sama byla kdysi herečkou, nakonec Lucii dovedla až ke zkouškám na konzervatoř.

Na jinou školu šla z trucu!

V té době už měla Lucie za sebou herecké zkušenosti. Ve třinácti letech si mimo jiné zahrála ve filmu Horká kaše, který je dnes už trochu zapomenutý – tehdy to byl ovšem velký hit. Film o problematické dospívající mládeži vidělo tehdy v kinech skoro milión diváků.

„V té době jsem poprvé zažila, co je to popularita. Lidé mě občas poznávali na ulici, bavilo mě si s nimi povídat, a to mi zůstalo dodnes,“ konstatovala herečka. Na konzervatoř se ovšem dostala až na druhý pokus, což se jí tehdy v citlivém období dospívání dotklo.

Urazila se a nechtěla o herectví už ani slyšet. Z trucu se přihlásila na zeměměřičskou průmyslovku, kterou kdysi studovala i její maminka. Ta se jí od takového kroku snažila odradit. „Moje technické dovednosti byly nulové, ale já si trvala na svém,“ líčila Lucie.

„Samozřejmě to byla katastrofa, vůbec jsem se nechytala.“ Naštěstí si na ni vzpomněla jedna profesorka z konzervatoře, která přesvědčila její maminku, aby Lucie zkusila udělat zkoušky podruhé. „Byla přesvědčená, že na konzervatoř patřím, a to se nakonec také stalo,“ prohlásila.

Stálá hrozba vyloučení

Studentské roky Lucie byly bohémské. Stačí vyjmenovat pár spolužáků: Adéla Gondíková (47), Tereza Pergnerová (46), Aleš Háma (47) nebo Kateřina Kaira Hrachovcová (45), aby bylo jasné, že muselo být veselo.

Nejprve byla Lucie nadšená, že jí napodruhé na konzervatoř vzali a byla prý odhodlaná chodit na každý předmět. Postupně se ale všichni studenti přesouvali raději do kaváren. Lucie měla i hodně nabídek k točení, což bylo dost riskantní, protože natáčení profesoři zakazovali.

Každý půlrok jí přitom hrozilo podmínečné vyloučení. Nakonec ale sama po čtyřech letech školu vzdala. „Konzervatoř se studuje šest let a já měla zajímavé nabídky, které jsem nechtěla odmítat,“ vysvětlovala.

Tou hlavní možností byla půlroční cesta do Jižní Ameriky s Černým divadlem. Šlo sice „pouze“ o pohybové divadlo, ale Lucie o tu zkušenost hodně stála. Se zmíněným divadlem nakonec jezdila rok a půl. Byla to sice fyzicky nejtěžší práce, jakou kdy v životě dělala, ale nikdy toho nelitovala.

Neobvyklé jméno pro syna

Prvním osudovým partnerem Lucie se stal herecký kolega Filip Blažek (46). Zaujal jí už na škole jako nejhezčí z kluků. „Měl zlaté prstýnky na hlavě a vypadal jako Apollón. Točil Nesmrtelnou tetu a byl za hvězdu,“ popisovala herečka, proč se zamilovala.

Filip se stal i otcem jejího syna Luciána (23), kterého měla docela brzy, už ve dvaadvaceti letech. Byla zamilovaná a oba s partnerem dítě chtěli. Maminka Lucie se tehdy bála, že už její dcera nebude pracovat, na což se jí dostalo odpovědi:

„Ale, mami, to, že porodím dítě, neznamená, že jsem bezruká.“ A proč má první syn tak neobvyklé jméno? Je to proto, že po otci dostal příjmení – takže po mamince měl mít křestní jméno. Nikdy s tím ale neměl žádný problém, je prý naopak na své jméno hrdý.

I když spolu měli Lucie a Filip dítě, nikdy svůj svazek oficiálně nepotvrdili a nevzali se. „Oba jsme byli dost mladí a bylo to tak dobře,“ uvedla herečka, „protože náš vztah byl trochu bouřlivější.“ A proč to tedy nakonec s Filipem nevyšlo?

Každý z nich prý chtěl od života něco jiného a nepodařilo se jim to skloubit dohromady. Zůstali ale dobrými přáteli. Ten skutečný osudový muž na Lucii teprve čekal, byl to opět herecký kolega a zapracovala zde náhoda.

Svatba rok po seznámení

Po mateřské dovolené moc nabídek na práci Lucii nepřicházelo. Jedna z nich ale byla zásadní. Do malé televizní povídky potřebovali v České televizi přesně její typ ženy. Jejím protějškem byl Tomáš Matonoha (49).

S Lucií se do sebe zamilovali a brzy přišla žádost o ruku. Do roka od seznámení se vzali. Konzervativněji smýšlející Tomáš si na svatbě zakládal, takže ji měli v kostele. Se svým manželem má Lucie celkem tři děti.

Nejprve se narodil syn Štěpán (13). V osmatřiceti letech přivedla na svět ještě dceru Laru (8). A mezitím si s Tomášem osvojili dívku Sáru (21) z dětského domova. Lucie v sobě měla vždy samaritánské sklony a přála si pomoci nějakému dítěti.

Zeptala se proto v dětském domově v Plzni, kde se dozvěděla, že nejvíce potřebné jsou děti do osmého roku věku, pak už se většinou nenajdou vhodní pěstouni. Sára k ní a k Tomášovi přišla ve svých sedmi letech a Lucie je právem hrdá na to, že jí pomohla i na to, jaká mladá žena ze Sáry vyrostla.

„Samozřejmě jsme si prošli problémy, které přináší puberta, a často to bylo velmi těžké. Ale dneska je skvělá,“ uvedla v jednom rozhovoru.

Že nedostává květiny? Manžel to popírá!

Plně spokojená je Lucie i ve vztahu s Tomášem, ačkoliv na jednu věc si přece jen před časem postěžovala. Prý nedostává od manžela květiny. „Manžel říká, že kytky jsou zbytečné a nepřináší to moc užitku,“ prozradila.

„Aby mě překvapil jako ve filmu a koupil mi obrovskou kytku a někam mě zatáhl na romantické místo, to fakt ne.“ Místo toho dostává praktické dárky jako sekačku na trávu nebo zahrádku na auto. Tomáš se ale bránil, že to není tak úplně pravda.

Kdykoliv totiž dostane květiny na divadelním zájezdu, tak je dá právě Lucii. Stává se to ale jen občas, v průměru asi tak dvacetkrát až pětadvacetkrát do roka.

Na čem se naopak herecký pár shodl, bylo přání pořídit si nějakou nemovitost v cizině u moře. Měli už konkrétní plány na jednom řeckém ostrově, potom na Sardinii, ale vždycky z toho nějak sešlo. Rozhodně tuhle možnost ale ještě nevzdávají!

V Ulici si zahrála pravý opak toho, kým je – bezdětnou potvoru!

Jedním ze seriálů, kde na sebe Lucie Benešová upoutala pozornost, byla Ulice. V té době už měla za sebou účinkování v jiných seriálech, jako třeba Horákovi nebo Ordinace v růžové zahradě. Role ženy, která bezohledně odloudí muže své seriálové kamarádce, herečku hodně bavila.

Jedním z důvodů bylo, že po dlouhé době hrála ženu, která byla bezdětná. „To jsem se zaradovala, protože jsem měla samé role matek,“ přiznala. „ Tady hraju čtyřicítku, která nestihla založit rodinu, je vdova, hodně pracuje, je zaměřená na kariéru. Taková zvláštní figura, úplně opačná, než jsem já!“

Obětí drsného znásilnění se před kamerou stala už jako nezletilá!

V aktuálně nejpopulárnějším seriálu Slunečná hraje Lucie Rózu, která je servírkou a bývalou prostitutkou. Součástí natáčení byla i drsná scéna, kdy je její postava znásilněna. Takové situace jsou nepříjemné, i když jsou pouze hrané před kamerou, což Lucie může potvrdit.

Všechno muselo působit realisticky a s danými kolegy navíc točila herečka poprvé. Jednu podobnou zkušenost už ale za sebou měla z doby dospívání z filmu Horká kaše. Tam se na ní jako na třináctileté vystřídala parta kluků a souhlas se scénou musela tehdy podepsat její maminka!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...