Luďka Sobotu okradli!

Za slavnou roli dostal jen pár korun

Sice dostal almužnu, ale proslavil se.

Bezpochyby nejslavnější role herce LUĎKA SOBOTY (73) byla ta, v níž si zahrál nesmělého Františka Koudelku. Jenže právě snímek Jáchyme, hoď ho do stroje! ho připravil o pořádný balík peněz! Jako čerstvý absolvent Akademie múzických umění si nemohl příliš vyskakovat , a tak jeho nezkušenosti odpovídal i honorář.

MOHL DOSTAT PĚTKRÁT VÍC! Leč neprávem. Už tehdy bylo jasné, jaký je Sobota vynikající herec. Přesto dostal ten nejnižší možný honorář. „Byl jsem čerstvě po škole, tak mi dali 240 Kč na den,“ přiznal Sobota.

Zato oceňovaní národní umělci mívali tisíc korun i víc! Dnes by měl za takovou roli minimálně padesátinásobek. ROLI VDĚČÍ ZA SLÁVU Na druhou stranu, kdyby tuto roli nepřijal, možná bychom ho za národního umělce nemohli označit ani dnes. To se ale naštěstí nestalo, a tak nemá Sobota už v dnešní době čeho příliš litovat.

Také vás může zajímat ...

Dnes by si ho navíc nikdo okrást nedovolil.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...