Lukáš Langmajer – Skočil pod vlak, ale přežil

Foceni vizualu k priprovovane komedii na Letni divadelni scenu Harfa ?Jak napalit financak?

Koketoval se satanismem, s alkoholem, se sebevraždami. Zachránila ho manželka, práce a automobilismus.

Jaké bylo dětství plzeňského rodáka, herce Lukáše Langmajera? Dá se říct, že je obestřeno tajemstvím. Jeho starší bratr tvrdí, že dětství považuje za krásné, ale pak se sourozenecké vztahy jaksi rozklížily.

Také vás může zajímat ...

„S bráchou, doufám, najdeme společnou řeč ve chvíli, až oba dospějeme,“ říká poměrně už hodně dospělý Jiří Langmajer (54). „Snaží se žít svůj život, ze kterého úplně upřímně nejsem vždycky nadšený.

Zkrátka zatímco některé rodiny bez sebe nemůžou být, my, jak se zdá, ano. Bohužel,“ dodává Jiří s tím, že jak on sám, tak otec i bratr Lukáš jsou komplikované povahy, které si k sobě těžko hledají cestu.

Také Lukáš má k rodině určité výhrady: „Můj otec neumí chválit, takže mi to v životě strašně chybělo a snižuje to moje sebevědomí. Je to strašně poznat v tom, co dělám nebo jak s lidmi jednám,“ prozradil.

Proto se snaží svoje děti naopak chválit, ví, jak je to důležité. Proslavil ho film o víně, který se jmenuje příznačně Bobule. Podobou, hlasem, mimikou nezapře staršího a známějšího bratra, talentem rovněž.

Divadelní prkna důvěrně zná už od třinácti let, působil v plzeňském i českobudějovickém divadle, viděli jsme ho ve filmech Skřítek, Muži v naději, Babovřesky, Špindl, Na vodě a zaujal coby gay v seriálu Okresní přebor.

Vnitřní démoni

Jak naznačil už jeho starší bratr, Lukáš je komplikovaný člověk, kterého sužují vnitřní démoni. Takovým se nežije právě snadno. Otevřeně přiznává, že trpí depresemi, a ne ledajakými. Byly tak devastující, že je zázrak, že je Lukáš přežil.

„Několikrát jsem chtěl spáchat sebevraždu,“ upřímně přiznává herec. „Skočil jsem pod vlak, odtamtud mě vytáhl kamarád, který nedávno umřel na rakovinu. V tu chvíli jsem si řekl, že je konec. Nastoupil jsem totální askezi a začal jsem se léčit. Šlo mi o to, že bych vedle sebe fakt už nikoho neměl.

Zůstal bych sám a nejspíš bych se upil. Jednou by se mi povedlo se zabít,“ pokračuje depresemi zmítaný umělec ve zpovědi, ze které mrazí. Přitom před kamerou ztvárňuje komické postavy, jeho Jirka z filmu Bobule je, jak se říká, veselá kopa.

S nesnesitelnými psychickými stavy dřív bojoval s pomocí alkoholu, což je podle odborníků ten nejhorší možný způsob. Málem za to zaplatil manželstvím a vlastně i životem.

„Kdybych chlastal dál, Lucinka by ode mě odešla. Neumím pít, utápěl jsem se v depresích, s kterými jsem neuměl pracovat. Nevěděl jsem, co pořádně chci,“ konstatuje.

Nejlepší přítel

Kuriózní je skutečnost, že coby student církevního gymnázia koketoval se satanismem. Jako pubescent vzýval ďábla v bunkru, kde měl na stěně nasprejovaný pentagram. Také zde poslouchal divoké kapely a řezal se do rukou.

Vše naštěstí nasvědčuje tomu, že období, kdy se Lukáš nesnesitelně trápil a hledal smysl života, patří už dávno minulosti. A jak sám připouští, je zázrak, že to jeho manželství s Lucií Langmajerovou vydrželo.

Musí být tudíž nesmírně pevné v kramflecích. S Lucií vychovávají dvě děti, Mikuláše (7) a Magdalénu (3). Lukáš o své ženě mluví s hlubokou úctou. „Lucie mi je nejen ženou a milenkou, ale i kamarádkou a nejlepším přítelem. To je úžasný!“ říká herec.

S půvabnou produkční se seznámil v kavárně v roce 2008, jednalo se o pracovní schůzku. Právě ona je tou, která ho roky drží nad vodou.

Lucie má oči šelmy

„Byla neskutečně přitažlivá, drze se mnou koketovala a čekala. Její oči jsou oči šelmy.“ Takhle herec popisuje první setkání s budoucí manželkou. A čím ji naopak zaujal on, když ho poprvé uviděla?

„Svým sebevědomým projevem, byl nedotknutelný a mě to tak strašně přitahovalo, jeden jediný pohled, a byla jsem si jistá, že ho musím líbat, objímat a držet v náruči,“ říká otevřeně hercova životní družka.

A nejvíc ji prý překvapilo, když zjistila, že kromě praní, žehlení, vaření a uklízení její vyvolený zvládne upéct i krásný, voňavý koláč. Vedle této lásky má Lukáš ještě jednu, i ta mu zřejmě pomáhá vybřednout z depresí. Jezdí rallye. Jeho Lucie k tomu podotýká: „Rallye se mu stala láskou a milenkou a já ji tiše trpím.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama