Lukáš Vaculík – Temný kraj kamaráda do deště

Přes to, že má Lukáš Vaculík za sebou řadu úspěšných rolí, pro většinu diváků zůstane navždy především půlkou dvojice „kamarádů do deště“.

Hodný chlapec

Narodil se 8. června 1962. Po studiích na pražské konzervatoři nastoupil do Městských divadel pražských, hrál Rokoku a v Činoherním klubu. Diváci ho znají ale především jako úspěšného filmového a televizního herce. Nevinně vyhlížející tvář, modré oči a milý úsměv ho rychle zařadily do škatulky „hodného chlapce, slušňáka a intelektuála“. Proslavil se velmi záhy a přes to, že největší popularitu získal díky na české poměry veleúspěšné sérii filmů Kamarád do deště, Vítr v kapse, nebo Láska z pasáže, kde tvořil polovinu z úspěšné filmové dvojice Vaculík – Tofi, má za sebou také velmi pozoruhodné filmové role v psychologických snímcích Karla Kachyni, Lásky mezi kapkami deště či Oznamuje se láskám vašim a nebo v Olmerovo Tankovém praporu.

Láska z pasaže_filmove studio Barrandov

Také vás může zajímat ...

Filmový hezoun zestárl

I když se říká, že ženy stárnou a muži zrají, v případě Lukáše Vaculíka to zdá se tak úplně neplatí a posledních několik let mu evidentně nesvědčí. Herec, kterému ženy skákaly dobrovolně do postele, a ještě po svých čtyřicátých narozeninách předváděl na televizních obrazovkách své vypracované tělo, se nyní výrazně proměnil.

Věk je zkrátka neúprosný, a tak z milého hezounka, kterému dlouho spíš prospíval, je dnes pohublý a prošedivělý chlapík. Tak ve svých téměř 55 letech vypadá Lukáš Vaculík. Mezititulek: Chrání si své soukromí Mlčí jako hrob a své soukromí si Lukáš Vaculík hlídá jako ostříž.

I proto se v minulosti mnohokrát vyrojily zprávy a fámy, které musel herec následně vyvracet, nebo kvůli kterým se dokonce soudil. V roce 2006 uveřejnil jeden bulvární týdeník článek o jeho údajné homosexuální orientaci a o tom, že se prý stýká s milencem. Herec se pokusil bránit podáním trestního oznámení a občanskoprávní žaloby na ochranu osobnosti.

Po třech letech soudních tahanic rozhodl Městský soud v Praze, že se mu musí vydavatelství za tuto nepravdivou informaci omluvit.

Hřích z mládí

A i když se hledáčku médií snaží bývalý idol dívčích srdcí, a filmový „klaďas“ vyhýbat, čas od času vyplují na povrch další pikantnosti z jeho minulosti. Jednou z nich, na kterou není herec určitě moc pyšný a o které velmi nerad mluví je fakt, že se přes dvacet let moc nehlásí a nestýká se svou nemanželskou dcerou Alexandrou, kterou si „pořídil“ na vojně v Trnavě s krásnou Slovenkou.

Faktem je, že pokud herec vzpomíná na své mládí, je velmi sebekritický a nemluví o sobě právě lichotivě.

Lásku z mládí zabila rakovina

Slávy, popularity a pozornosti dívek a žen si jako mladý kluk užíval naplno a nikdo nepochyboval, že zlomil mnoho dívčích srdcí jako nevinně vyhlížející mladík z filmů Vítr v kapse nebo Láska z pasáže. Málokdo věděl, že ve skutečnosti měly jeho fanynky tou dobou smůlu, »randil« totiž se zpěvačkou Martou Stravovou. Poprvé se potkali už v roce 1987 v rámci společného vystupování.

V rámci představení projezdili celou republiku a měli možnost se blíže poznat. Podle všeho zaujala Marta svou příjemnou povahou, milým pohledem a krásou Lukáše Vaculíka a netřeba jistě dodávat, že slavný herec zaujal i ji. „Začali spolu chodit,“ vzpomínali kolegové z té doby. Sympatická brunetka byla tenkrát na vrcholu slávy. Nakonec ani tato láska nevyšla.

Později, během běžné lékařské kontroly se přišlo na to, že má Marta rakovinu a během dalšího půl roku zemřela.

Tajná svatba a tajný rozvod

Lukáš Vaculík se oženil až v roce 2006 a se svou dnes již bývalou ženou Petrou má syna Lukáše. A stejně, jako proběhla v tajnosti jeho svatba, tak nenápadně jeho manželství také skončilo. V naprosté tajnosti se se svou ženou rozešel a následně také rozvedl. A to už prý před několika lety.

Až teď to prosáklo na povrch, že jeho manželství nebyla taková idylka, jak si mnozí mysleli.

V soukromí se mu nedaří, v práci ano

Přes to, že v soukromí se Vaculíkovi nedaří, v profesním životě si stěžovat nemůže. Navíc, po letech strávených v divadle se v posledních letech opět vrací na obrazovky. Nejnověji v kriminálce Temný Kraj. A že nejde o žádný „štěk“ svědčí fakt, že zde hraje hlavní roli, odborníka na sériové vraždy Petra Kraje.

A hlavní role mu prý také slušně vydělává.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...