Luke Perry – Původně měl hrát jen štěk

Fanynky šílely a hodiny na něj čekaly před studiem. Nejspíš i proto se „Dylanovi“ rozpadlo manželství.

Rodák z amerického Ohia Luke Perry (†52) se stal díky seriálu Beverly Hills 90210 idolem dívčích srdcí. Když dostudoval střední školu, rozhodl se pro herectví, o němž snil od dětských let. To byl hlavní důvod, proč se po maturitě přestěhoval do Los Angeles, kde mu svět padl k nohám. Jak se podařilo hubenému zamračenému klukovi proniknout do seriálu, díky němuž se stal hvězdou?

Také vás může zajímat ...

Pochopitelně, že hrála roli pověstná kapka štěstí, daleko více však to, že Perry byl dříč, věděl co chce a dovedl za tím jít.

Vzhledem k roli Dylana získal velmi lichotivou přezdívku nový James Dean.

Asfaltový Luke

Ovšem než ho začaly obletovat fanynky, byl obyčejným klukem, který si mezi konáním nejrůznějších konkurzů vydělával na stavbách. Pracoval u silničářů a týden před tím, než se postavil před kamery, které ho učinily slavným, pokládal asfalt. Málokdo ví, že původně šel na konkurz na roli Steva, ale nakonec všechno dopadlo jinak.

Postava jménem Dylan McKay se navíc měla objevit pouze v několika epizodách, nejdřív dokonce v pouhých dvou. Producent Aaron Spelling (†83) musel tvrdě bojovat za to, aby se Dylan stal jednou z hlavních postav.

Dopomohl tomu i fakt, že se před studii shromažďovaly desetitisícové davy fanynek, toužících právě Perryho zahlédnout při práci.

Všechny ho chtěly

Děvčata si Dylana doslova „vydupala“. A ukázalo se, že nejen dívky – ze seriálového Dylana byly úplně vedle i dospělé ženy. Představitelé televize Fox, která „Béháčko“ vysílala, tuto postavu neměli rádi a dělali vše proto, aby ze seriálu zmizela. Ale měli smůlu, šílenství fanynek hovořilo jasnou řečí.

Sotva bychom našli někoho, kdo dospíval v devadesátých letech minulého století a nebyl nějakým způsobem zasažen seriálem Beverly Hills 90210. Natáčel se dlouhá léta a celkový počet odvysílaných epizod se vyšplhal bezmála ke třem stovkám. Vyprávěl příběh několika kamarádů a zároveň spolužáků z Los Angeles.

Všichni byli mladí, krásní, bohatí, a přesto se potýkali s problémy klasických teenagerů. A často jim připadaly neřešitelné. Surfař a hezounek Dylan McKay pobláznil hlavy nejen všem hrdinkám seriálu, ale i televizním divačkám. Přirovnání k Deanovi nenáviděl, rozhodně se z něho neradoval, nutno však dodat, že stejně jako James Dean (†24) měl svoje nepopiratelné kouzlo a charisma.

Luke Perry se zapsal dokonce i do světa hraček. Firma Mattel vyrobila figurku Kena, která byla inspirovaná právě postavou Dylana McKaye.

Luke Perry tuto figurku vlastnil a schovával si ji v krabici v šatníku své dcery.

Zůstal svůj

Luke Perry byl extrémně citlivý na svoje soukromí, obzvlášť na vztahy. Na konci osmdesátých let randil s krásnou Yasmine Bleeth (52), která se později stala hvězdou seriálu Pobřežní hlídka. Chodil rovněž s herečkami Kelly Preston (58) a Renée Zellweger (51), což ho dovedlo k závěru, že herečky nejsou ideální partnerky a že bude lépe dávat přednost vztahům se ženami jiných profesí.

Podle něj na sebe ega dvou herců dříve či později musí narazit. Co se týká přátelství, nejvíc ze všech kolegů si oblíbil Jasona Priestleyho (51), který hrál Brandona Walshe. Hned v začátcích si slíbili, že jim herecká sláva nestoupne do hlavy. Podle jeho blízkého okolí to „Dylan“ dodržel – zůstal svůj až do hořkého konce. Manželství s Rachel Sharp (51) nevydrželo, což se možná dalo čekat.

Fanynky si svého Dylana vzít nikdy nenechaly a točily se kolem něho natolik, že to nervy paní Rachel zkrátka nevydržely. Děti Jacka (22) a Sophii (19) měl Perry moc rád. Letos v březnu připravil „Dylan“ svým blízkým i fanynkám ten největší šok: podlehl mozkové mrtvici ve věku dvaapadesáti let.

Stalo se to paradoxně v den, kdy se světem rozlétla zpráva, že se chystá pokračování legendárního seriálu Beverly Hills 90210.

Lékaři uvedli Perryho do umělého spánku, z něhož se už neprobudil.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...