Madonna – Dobyla New York s 35 dolary v kapse

Něco jiného je poslouchat její hity a něco jiného s ní žít. Utíkají od ní všichni, manželé i děti. Ona je ale nezničitelnou bojovnicí na všech frontách.

Hysterická, nesnesitelná, žena dvou tváří. Zároveň neobyčejně pracovitá, svědomitá, bezmála dokonalá. Svým chováním pobouřila dokonce i papeže Jana Pavla II. (†85). Zpěvačka, tanečnice, herečka, módní ikona, ale především žena, která na sebe umí strhnout pozornost. Madonna je fenomén, zná ji celý svět.

Také vás může zajímat ...

V počtu zlatých desek v Americe překonala i letitý rekord Beatles, objevila se ve více než dvou desítkách filmů, nejúspěšnější byl muzikál Evita, za nějž byla odměněna Zlatým glóbem. Považuje se za nejúspěšnější a nejprodávanější zpěvačku všech dob. Kdyby už nenazpívala jedinou písničku, i tak bude každý vědět, o koho jde.

Za jejím legendárním úspěchem stojí v první řadě skutečnost, že je ambiciózní a workoholička. To když se spojí dohromady, vznikne Madonna Louise Veronica Ciccone narozená 16. srpna 1958 v Bay City v Michiganu. Rodina se záhy přestěhovala do Detroitu. „S takovým jménem můžete dělat buďto jeptišku, anebo tohle,“ prohlásila stručně už coby slavná hollywoodská hvězda.

Dcera italského přistěhovalce a jeho manželky Madonny (†30) pocházející z francouzské části Kanady, se už v šesti letech jako nejstarší ze sourozenců musela začít starat o domácnost. Matce byla diagnostikována rakovina prsu, zemřela v pouhých třiceti letech.

Ránu malé Madonně zasadila také skutečnost, že se otec po matčině smrti oženil s hospodyní, která rodině vypomáhala s úklidem, a narodili se další dva sourozenci. Dívenka v dětství bojovala s nevlastní matkou, připadala si prý jako Popelka. Proto se také rozhodla dostat se od všeho co nejdál.

Na Michiganské univerzitě tři semestry studovala balet, ale hlavně tu potkala Stephena Braye (62), který byl později spoluautorem několika jejích světových hitů.

Brzy však z vysoké školy utekla a s pouhými třiceti pěti dolary v kapse odjela do New Yorku.

Modelka aktů

Živila se, jak se dalo, pracovala jako prodavačka, servírka i modelka aktů, které se později objevily v časopisech Playboy a Penthouse. Pak prošla několika hudebními skupinami a v roce 1981 získala nahrávací smlouvu se Sire Records. O dva roky pozdějí vyšlo první album s názvem Madonna. Pak šlo vše ráz na ráz.

Madonna vsadila na image zlobivé holky, dokázala odhadnout nové trendy a snažila se za každou cenu šokovat. Už její druhé album Like a Virgin (Jako panna) bylo veleúspěšné. A další album Like a Prayer (Jako prosebník) doslova šokovalo. Madonna totiž ve stejnojmenném klipu tančila kolem hořících křížů a sváděla sochu černého Ježíše. Zde sehrálo roli katolické náboženství.

Oltář, ke kterému se rodina denně modlila, a zvyky jeptišek v katolické základní škole rebelka dokonale využila při svých šokujících vystoupeních. Bratr Christopher Ciccone (58) se proti slavné sestře vymezuje dokonce i literárně, je vidět, že mu Madonna leží v žaludku. V knize Život s Madonnou sestru popisuje jako panovačnou, lakomou, prolhanou.

Na jednu stranu dělá z jedné z nejslavnějších žen jakési monstrum šoubyznysu, jež nechá při koncertě stáhnout hlas vokalistky, protože je lepší.

Nelze však přehlédnout, že je bratr na sestřinu slávu pyšný, vzpomínky na společné dětství i fakt, že nedokáže neobdivovat Madonninu pracovitost a cílevědomost.

Dvě v jedné

Kdo ji zná, hovoří o dvou ženách v jedné: je v ní obsažena chladná kariéristka, která jde přes mrtvoly, a zároveň i milá, citlivá, zranitelná žena. Manželství s hercem Seanem Pennem (59) skončilo krachem. Penn o něm dnes mluví jako o naprostém omylu, šílenství a nesmyslu.

Vztah plný hádek a brutality trval čtyři roky, ke konci, v prosinci 1988, vnikl vznětlivý a opilý Penn násilně do manželčiny ložnice, přivázal ji k židli a vyhrožoval, že jí ostříhá vlasy. Děti neměli, prvorozená Lourdes (21) se narodila ze vztahu s trenérem, syn Rocco (19) je z druhého, osm let trvajícího manželství s britským režisérem Guyiem Ritchiem (51).

Život ve stínu slavné a hlavně výstřední matky není evidentně žádný med, například nebohý syn Rocco to už nemohl vydržet a utekl za oceán ke svému britskému tatínkovi. Přál si být ve výhradní péči otce a matku vídat jen sporadicky. Soud jeho přání akceptoval, zpěvačka se ovšem kvůli tomu psychicky zhroutila.

V minulosti adoptovala v Malawi další dva potomky a před dvěma lety si z Afriky přivezla malá dvojčata-holčičky.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...