Magické čarování se svíčkami

Rituální svíčkové obřady používali již staří Egypťané a Číňané. Každá barva svíčky má totiž svou energii, která léčí a pomáhá přitáhnout splněné přání. Proto jsou svíčky důležitou součástí všech kouzel a rituálů. Vyberte si tu správnou, kterou právě potřebujete.

BÍLÁ

Také vás může zajímat ...

Nejčastější barva svící, spojována s měsícem, proto se používá při úplňku. Představuje vše čisté, nevinné a posvátné. Považuje se za univerzální barvu, a doplňuje jinou chybějící svíci. Používá se při obřadech, pro ochranu a očistu, k ukázání pravdy a zastavení pomluv.

ČERVENÁ

Dává vášeň, energii a sílu a představuje krev ve dvou významech. Jako nositelka života a také jako symbol sexuální vášně. Je nejoblíbenější volbou pro milostnou a sexuální magii. Dává se nemocným pro posílení. Používá se k přitahování přání, obranu proti nepříteli a pro odvahu.

ORANŽOVÁ

Barva optimismu, energie, radosti a dobré nálady. Používá se, když potřebujete přivábit miláčka k milostné mu okouzlení a zvýšit svou přitažlivost. Přivádí k vám stejně naladěné lidi. Vzbuzuje touhu po dobrodružství, pomáhá také na zplození děťátka, zahnání depresi a smutek.

ŽLUTÁ

Je spojená s živlem vzduchu a Sluncem. Používá se tam, kde je třeba rychlá změna, protože vzduch je rychlý. Je symbolem moudrosti, a zažehnává vše zlé. Žluté svíčky palte během rituálů na zvýšení schopnosti soustředění, paměti, přivolání hojnosti, prosperity a peněz.

ZELENÁ

Barva zemského živlu a plodnosti Země, odráží barvu přírody. Vládne jí Venuše a používá se pro přitahování peněz a hojnosti. Navozuje silnou energii při léčení. Je dobrá při rituálech pro zdraví, plodnost a rovnováhu. Zelenou svíčku prý nelze použít k záškodné magii.

MODRÁ

Souvisí se živlem vody a pod její vládu spadají všechna moře a oceány. Používá se na povzbuzení a rozvíjení duchovních schopností, trpělivosti, zastavení pomluv a navození vnitřního klidu, štěstí a pokoje v duši. Pokud máte potíže se spaním, zapalte si před spaním modrou svíčku a představte si klidný spánek.

FIALOVÁ

Představuje sílu mysli a je symbolem noci. Používá se na ovlivňování druhých a pro posílení psychických schopností. Představuje vznešenost a využívá se také pro zbavení negativních sil. Uvolňuje napětí a dodává sílu. Snižuje napětí a stres, otevírá mimosmyslové vnímání.

RŮŽOVÁ

Barva něhy a romantické lásky. Používá se pro přivolání ideálního partnera, pro posílení citů a otevření srdce. Přivolává dobré přátelství a obměkčuje osoby, které jsou vůči vám uzavřené. Zapalte ji, pokud toužíte po nové lásce, spřízněné duši, nebo nových přátelství.

HNĚDÁ

Je barva hlíny, trpělivosti a spolehlivosti. Používá se při rituálech, týkajících se ochrany domova i zvířat. V kombinaci s červenou svíčkou zvířata chrání, s modrou je uzdravuje. Dodá životní nadhled a pomůže vám stát nohama na zemi, když se vznášíte příliš v oblacích.

ČERNÁ

Reprezentuje vesmír a znamená tajemno a mystiku. Používá se při ochranných rituálech, při vymýtání negativních a škodlivých sil a když se potřebujete dozvědět skutečnou pravdu nebo rozluštit nějakou záhadu. Přecitlivělé osoby by černou neměly používat. Dobře pohlcuje negativní energii a používá se při tajemných obřadech.

ZLATÁ

Symbolizuje zlato a dokáže přinést štěstí ve finančních věcech, klid v rodině a používá se i pro zvýšení psychické odolnosti. Je užitečná i při hledání zaměstnání. Díky souvislosti se Sluncem ji lze použít i pro tvůrčí činnost, když něco tvoříte a chcete se svým uměním uspět.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...