Maledivy, země slunce a palem

Ráj na zemi není úplně nedostupný. Nachází se na atolech.

Toto krásné seskupení korálových ostrovů, atolů, najdete v Indickém oceánu. Uprostřed atolu bývá laguna s korálovým útesem, ve kterém žijí tisíce zajímavých podmořských živočichů. Je tu jemný bílý písek a stálé počasí. Co víc si přát.

Hlavní město Malé, tvoří stejnojmenný ostrov. Asi čtvrtina jeho dnešního povrchu byla uměle získána různými rekultivacemi. Srdcem města je náměstí Republic Square neboli Jumhoora Maidan. Najdete tu Islámské centrum, umístěné ve Velké páteční mešitě z roku 1984, která pojme až 5 000 věřících.

Také vás může zajímat ...

Mimo modlitební hodiny je přístupná. Kousek za ní je stará Páteční mešita (Hukuru Minskiy) z poloviny 17. století, vytvořená z korálového kamene. V jejím okolí naleznete zajímavý hřbitov bývalých sultánských rodin a minaret.

Krásný je i Sultánský park s Národním muzeem a prezidentský palác Mulee Aage. K nejzajímavějším místům města patří potravinový a rybí trh na severním nábřeží. Uměleckou scénu země prezentuje výstavní prostor Národní galerie umění, kde se střídají výstavy uměleckých děl a ulice Chandani Magu.

Ta je plná obchodů a suvenýrů. Zajímavé je i panorama barevných mrakodrapů, které mají originální názvy.

Jak si vybrat správný ostrov

Nejoblíbenějšími destinacemi Malediv jsou Atol Ari, North Male Atol nebo South Male Atol. Zavítat lze ovšem také na Lhaviyani Atol, Kaafu Atol nebo na Nilandhe Atol. Jak si ale najít na Maledivách ten svůj ostrov snů? Konkrétní odpověď neexistuje.

Každý hledá na tomto kousku země něco jiného. Důležité ale je vědět, že na některých ostrovech není možné se koupat, nebo se třeba nevykoupete na vnitřním útesu. Totéž platí pro vodní sporty.

Šnorchlovat nebo plavat

Pokud se chcete pouze potápět a šnorchlovat, vyberte si některý z kulatých ostrovů s blízkým vnitřním útesem. Patří mezi ně například Fesdu, Bathala, Ellaidhoo. U těchto ostrovů obvykle nebývají vnější útesy, případně se vyskytují jen v kanálech.

Pokud tady chcete pozorovat bohatý podmořský život, dostanete se poměrně rychle k vnitřním útesům, které se nacházejí velmi blízko ostrova. Pro potápěče jsou velmi důležité potápěčské oblasti v okolí. Pokud máte v úmyslu především plavat a případně se věnovat vodním sportům, vyberte si některý ostrov ve tvaru půlměsíce.

Ten mívá vnitřní útes obvykle jen na jedné straně. Jako například Nakatshafushi, Maayafushi, Angaga a Machchafushi. U těchto ostrovů bývá velká a dostatečně hluboká laguna, kde se bude moci věnovat plachtění, surfování nebo vodnímu lyžování.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...