Malinový sorbet

Potřebujete:

Také vás může zajímat ...

1,5 šálku cukru, 1 čajovou lžičku vanilkového extraktu, 5 šálků čerstvých malin, 2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy

Postup:

  1. Do hrnce nalijte dva šálky vody, přidejte cukr a za občasného míchání pomalu vařte, dokud se cukr nerozpustí. Snižte teplotu a bez míchání nechte zvolna bublat, dokud nevznikne sirup.
  2. Sirup nalijte do středně velké mísy, přidejte vanilkový extrakt a nechte v lednici asi 15 minut chladit.
  3. Do mixéru nasypte 4 šálky malin, přilijte sirup a mixujte, dokud nevznikne jemná směs. Do směsi zamíchejte citronovou šťávu a vlijte do zmrzlinovače, mražte podle návodu.
  4. Jakmile bude směs už jenom mírně ,,rozbředlá“ přidejte zbývající maliny a mražte dalších asi 5 minut. Pak vše přeneste do plastové nádoby a uložte do mrazáku, a nechte vše řádně zmrznout. Nejlépe až do druhého dne.
  5. Pokud nemáte zmrzlinovač, vložte do směsi čerstvé maliny těsně před zamražením v běžném mrazáku. .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...