Máma zetě přímo nesnášela

Už od mládí se mi líbili starší muži. Na střední škole jsem s nikým nechodila, protože mi všichni spolužáci přišli nevyzrálí a dětinští. Mojí první láskou byl soused, kterému bylo o deset víc než mě.

Chodili jsme spolu čtyři roky, ale láska vyšuměla. Rozum mi říkal, že bych měla lovit ve vodách svých vrstevníků. Poslechla jsem ho, ale ani dva následující vztahy nevydržely. A trvaly jen krátce. Mladí muži nebyli nic pro mě.

Také vás může zajímat ...

Zbláznila jsem se

Až v pětadvaceti jsem poznala Radka. S kamarádkou jsme ho potkaly na koncertě, protože stál vedle nás. Začali jsme se bavit a já se do něj okamžitě zakoukala. Byl energický, veselý a živelný.

Když nám prozradil, že mu je šestačtyřicet, nemohla jsem uvěřit. Ale bylo to jasné. Starší muži mě prostě víc přitahovali. Když mě po koncertě pozval na rande, ani jsem dlouho neváhala, vždyť jsem byla zase dlouho sama.

A nezůstalo jen u rande. Zbláznila jsem se do něj dokonale a začali jsme spolu vážně chodit. Věděla jsem, že věkový rozdíl jednadvaceti let už je dost, ale nešlo to jinak.

Požádal mě o ruku

Líbilo se mi, jak se ke mně chová, jaké má životní zkušenosti, že je úspěšný právník a navíc z něj energie sršela mnohem víc než z lecjakého dvacátníka. Když jsem ho seznámila s rodiči, zdálo se, že se jim líbí.

Ale jen do té doby, než jsem prozradila jeho věk. Máma začala vyvádět. „Teď ti možná stačí, ale počkej za pár let. Začne stárnout, přijdou nemoci a ty se budeš jako ženská v nejlepších letech starat o důchodce,“ děsila mě máma.

Jenže mě nic nerozházelo. Byla jsem po uši zamilovaná, a když mě po dvou letech Radek požádal o ruku, nadšeně jsem křičela „ANO“.

Ledová královna

Vzala jsem si chytrého a pohledného muže. A ještě navíc bohatého. A to nebyl záměr. Nešla jsem nikdy po penězích, i když si to o mně mnozí mysleli. Že si Radek žije nadstandardně, jsem zjistila až v průběhu našeho vztahu.

Chodili jsme spolu do společnosti, na luxusní večeře, cestovali a užívali si. S mámou jsme kvůli svatbě s Radkem dlouho bojovaly a chvíli i vůbec nemluvily. Myslela jsem, že ledy rozlomí děti. Anička se narodila tři roky po svatbě a Jakub o dva roky později. Jenže máma byla pořád jako ledová královna.

Mohli přijít o všechno

A ještě byla naštvaná na tátu, který si s Radkem docela rozuměl. Vždyť taky byli skoro stejně staří. Jenže Radek vypadal, na rozdíl od mého sešlého táty, jako kdyby byl alespoň o deset let mladší.

Jak roky utíkaly a já s mámou stále marně zakopávala válečnou sekeru, nevšimla jsem si, do jakých problémů se rodiče dostali. Kvůli nevhodné investici přišli o všechny našetřené peníze a ještě podepsali smlouvu, kde se zavázali platit každý měsíc dost vysokou sumu peněz.

Jednu chvíli neměli ani na nájem a zdálo se, že budou muset prodat chalupu. To jediné, co za celý život vybudovali a vlastnili. Chalupa byla jejich pýcha. Jenže nechali se zblbnout od podvodníka, že by mohli znásobit své celoživotní úspory a nebýt Radka, málem přišli úplně o všechno. Nechápu, jak mohli tak hloupě naletět.

Najednou byl dobrý

Máma otočila, když jim Radek nabídl pomoc. Jak finanční, tak právní. „Jsme přece rodina, pomůžu jim,“ reagoval okamžitě Radek, i když viděl, jaké negativní city k němu máma chová. Podal žalobu na „finančního poradce“, který je okradl, zprostředkoval právní pomoc a hlavně zaplatil za ně vše, co dlužili.

Díky němu nepřišli o chalupu a neskončili na stará kolena na ulici. A nebyla to jednorázová pomoc. Trvalo dlouho, než Radek mé rodiče z dluhů a odpovědnosti za své činy vysekal. Mělo to jedinou pozitivní stránku. Máma zapomněla na to, kolik Radkovi je let a zjistila, že je dobrý člověk.

Otočila

Najednou byla ochotná se s ním vídat a tím, jak ho konečně po tolika letech poznala, uznala, že jsem si dobře vybrala. Viděla to, co já celý život dosavadní život s ním. Jak je chytrý, citlivý, empatický a ochotný.

Navíc peníze, které má, pomáhají i jim. A on je neváhá použít, aby jim pomohl. Aby mohli dál jezdit na jejich milovanou chalupu, aby neživořili a nespláceli z důchodu dluhy. Jsem ráda, že se urovnaly vztahy, že jsme zase s mámou našly společnou řeč. A že nejsem zatvrzelá a zahodila jsem za hlavu i to, že máma měla proti Radkovi celý život výhrady.

Zuzana K. (49), Choceň

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...