Mami, tati, proč mi to pořád děláte?! Chlapům nevěří!

Zdravotní testy dopadly příznivě, což však nic nemění na tristní situaci v její rodině. Rýsuje se alespoň nějaký vztah, který by ji dostal z krize?

Již čtvrtým rokem sledujeme úspěšný boj herečky a zpěvačky Anny Slováčkové (25) s rakovinou prsu, který, jak se zdá, je teď vítězně dobojován. Co všechno přispělo k dramatu, které ale možná ani nemusela prožít? A dokáže znovu nastartovat svoji slibně rozjetou kariéru i po Ordinaci?

Konec listopadu znamenal pro mladou umělkyni obrovskou úlevu: chemoterapie přinesla výsledky, a po někdejším nádoru v prsu už není ani památky. To Annu Slováčkovou (25), které už slibně vyrašily vlasy a jejíž hrudník už zdobí nová ňadra, upravená plastickým chirurgem, staví před nové výzvy.

Také vás může zajímat ...

Ač samozřejmě bude muset chodit na preventivní prohlídky, zároveň před ní stojí otázka: Co dál – v práci a v životě? V práci je to víceméně jasné, Ordinace končí, a bude si hledat nový, pokud možno stejně vydatný zdroj příjmů, ideální by byl další seriál.

Pokud se chce znovu etablovat jako zpěvačka, potřebuje nový repertoár a doprovodnou skupinu, natočit nové klipy, eventuálně se znovu prosadit v muzikálech.

V osobním životě to bude těžší. Ve svém luxusním mezonetu na pražských Vinohradech žije bez partnera – víceméně z vlastní volby. Najít si nového partnera pro život žitý před zraky veřejnosti, a navrch s rodiči profláknutými jako falešná sedma bude náročný úkol. Prokáže stejně pevný postoj, jako když se takřka v přímém přenosu prala s těžkou nemocí?

Nenávistné útoky na internetu

Během svého boje s nemocí zvolila otevřený přístup a veřejnost pravidelně informovala o postupu léčby, vyšetřeních, zákrocích. Všichni tak věděli, že původní nahmataná bulka byla nezhoubná, druhý nádor bohužel zhoubný, že absolvovala operaci, ozařování, chemoterapii, neváhala otevřeně publikovat svoje fotky bez vlasů, což naposledy před pár lety a jako jediná udělala nemocná zpěvačka Anna K.

Ani ta ale nepojala svoji rakovinu jako agitační seriál, přestože i ona veřejně varovala před zanedbáváním kontrol.

Žena bez vlasů, to je docela vážný zásah do vlastní intimity, ke kterému je třeba odvahy, a Anička dostala mnoho pochvalných, ba děkovných ohlasů. Kupodivu ale sklidila i urážky a vzkazy, které by se daly vykládat i jako vyhrožování – a podle všeho nebyly jen od psychopatů a jiných ubožáků.

V kyberprostoru zuří ostrý konkurenční boj mezi tzv. influencery, lidmi, kteří si vydělávají na počtech zhlédnutí různých promluv většinou pochybné kvality, a těm prý zpěvačka ukrojila kus koláče. Proto se na ni sesypali cizí anonymní fanoušci a hlášky byly poplatné jejich namnoze jeskynní inteligenci.

Tak má Anička partnera, nebo ne?

Partnerský život Aničky Slováčkové za poslední léta skomírá a vážná nemoc na tom má sice hlavní, nikoli však jediný podíl. Začátkem roku 2016 se vášnivě zamilovala na rodinné dovolené v Dominikánské republice do fešného Hispánce, jehož foto nebylo nikdy zveřejněno.

Rodiče jí pak během roku financovali několik návštěv (letenky byly drahé a tehdy začínající zpěvačka na ně neměla), než Aničce došlo, že je to láska poněkud jednostranná, milý za ní do Česka nepřiletěl ani jednou.

Na jaře 2017 představila nového přítele, spolumajitele provozovny, kde si na Vinohradech objednávala pizzu, podnikatele Filipa Papeže (27). Vztah trval minimálně tři čtvrtě roku, ale nepřetrval období nemoci a je možné, že se s ním Anička rozešla ze své iniciativy.

V březnu 2019 v rozhovoru, kdy se jí ptali, co říká poslední nehodě své matky Dagmar Patrasové (64), se zmínila, že je tu další přítel. „V mém životě někdo je, ale nechci to tahat na veřejnost. Proto se o tom snažím nemluvit a dělám jako že nic,“ řekla, poučená už tím, že publicita vztahu většinou nesvědčí.

Rodiče nejsou dobrým příkladem

Protože ale onoho bájného přítele doteď nikdo neviděl, je pravděpodobnější, že neexistuje a Anička chtěla pouze odvrátit vlezlý dotaz.

Je dost logické, že si během své nemoci nechtěla s nikým nic začít a jedinou společnost jí v jejím mezonetu dodnes dělají jen její dvě kočky. Ostatně není divu. Několikrát řekla, že nevěří na lásku, a jistě ne bezdůvodně.

Manželství se rozpadlo jak jejím rodičům, tak staršímu bratrovi Felixi Slováčkovi (37), který má za sebou rozvod s hudebnicí Kateřinou Málkovou (35), s kterou má syna Felixe (9), a před dvěma lety se rozešel i s její „nástupkyní“, herečkou Michaelou Zemánkovou (39), s níž má pro změnu syna Rafaela Slavomíra (4).

Když k tomu připočteme nekonečný příběh rodičů Dagmar Patrasové a Felixe Slováčka (77), kteří místo důstojného stáří předvádějí již šestým rokem šarádu ve stylu praštěné francouzské komedie, je jasné, že instituce šťastné rodiny musí Slováčkové připadat jako sci-fi a nedosažitelný ideál.

Tatínek má milenku, maminka se nechce rozvést a najde si milence…

Je možná cesta ven z problému?

Je jasné, že tatínkova fascinace výtvarnicí Lucií Gelemovou (38) není první v jeho životě (i Dáda se zmínila, že milenky měl už dřív, ale přehlížela je), a jasné je i to, že nemůže skončit dobře.

Buďto si ji vezme, to by ovšem Dagmar musela svolit k rozvodu, který by byl pro Felixe drahý, a ještě zplodí s výtvarnicí dítě, pak má ovšem jistotu, že se jeho maturity nedožije.

Nebo naopak dojde Gelemové trpělivost s nekončícím provizoriem a dá lysému saxofonistovi sbohem, z čehož se někdejší nadsamec zhroutí. Jediným hmatatelným výsledkem šest i letého trapasu je bezradná dcera, která z dusna vinohradské vily utekla hned, jakmile to bylo možné. I na dálku měla z války rodičů nervy, jež se zcela určitě podepsaly na jejím zdravotním stavu.

Taťka, hnán špatným svědomím, jí sice v roce 2017 koupil byt za 7 milionů, tím se ale ze zodpovědnosti za zoufalé soukromí svých potomků sotva může vykroutit. Jeho syn s ním často hrál a hraje a přístupu k ženám se od něho zřejmě věrně naučil. Jak se ale s novou budoucností porve jeho sestra, to se teprve ukáže.

Anička a její vinohradské kočky

Skvělý mezonet 3+k.k., který jí koupil otec Felix v roce 2017 za 7 milionů korun kousek od vinohradské rodinné vily, si zpěvačka dodnes pochvaluje: „Jsem tu spokojená. Mám výhled na půl Prahy – je to takový můj splněný sen,“ říká. Vchod tu vede do obýváku spojeného s kuchyní, odkud vedou schody ke dvěma ložnicím.

Necelý rok tu s ní bydlel přítel Filip Papež (27), pak dlouho pouze dva kocouři, mourovatý Filípek a bělavý Alex, kteří s ní i spí v posteli. Druhou ložnici dnes obývá kamarádka fotografka Kristýna Mrzenová (21), studující pedagogickou školu, „talentovaná, milá, vtipná a šikovná“, jak ji Anička charakterizuje.

Podle všeho si ji do bytu nastěhovala, aby na ni v době nemoci tak trochu dávala pozor, a spolubydlení se vyvinulo v přátelství. Ačkoli je svým bytem dodnes nadšená, chce Prahu jednou opustit:

„Můj sen je bydlet na chalupě a mít tam kozy, ovce, slepice, kočky, psy. Zkrátka pořádný zvěřinec. Zvířata k životu prostě patří a já se držím motta, že kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi ani sám sebe.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama