Mandle nejsou pro každého

Mandle jsou zdravé, o tom není pochyb. Jsou ale vhodné pro všechny?

Kromě jiného nabízejí i vysoký podíl vitaminu E, který je velmi prospěšný pro mladistvou pokožkou, ovšem stejně prospěšný je i pro mozkové funkce. Ti, kteří mají v krvi vyšší hladinu tohoto vitaminu, zpravidla nemají potíže s pamětí, lépe se soustředí a snáze se učí.

Také vás může zajímat ...

Báječné pro srdce

Mandle také příznivě ovlivňují krevní oběh, přispívají k normalizaci tlaku a redukci cholesterolu. Tím omezují pravděpodobnost vzniku různých kardiovaskulárních chorob. Mají i hodně vlákniny, která jak známo zajišťuje pravidelné pohyby střev, odstraňuje z těla toxiny a snižuje riziko rakoviny.

Kdy je opatrnost na místě

Lidé užívající léky na cukrovku, měli by na konzumaci mandlí opatrní, jelikož snižují hladinu cukru v krvi. Neměli by to s nimi přehánět ani ti, kteří trpí ledvinovými obtížemi, protože nahrávají vzniku ledvinových kamenů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...