Manžel Kate Winslet ji sledoval, jak si to rozdává s kamarádem!

„Doufám, že se celý život budu mít co učit.“

Hvězda velkofilmu Titanic, anglická herečka Kate Winslet (43), nikdy nestudovala střední školu a v mládí trpěla mindráky. Dokázala dobýt Hollywood a pak z něho zase tiše vycouvala.

K herectví měla Kate Winslet (43) blízko už z domova, protože jak otec, tak matka byli herci. Díky tomu, že pocházela z uměleckého prostředí, brzy měla jasno v tom, že se chce hraní věnovat profesionálně.

Také vás může zajímat ...

Střední školy se vzdala kvůli herectví

Dospívání neměla budoucí hvězda moc snadné. Trpěla nadváhou a měla opravdu silné nohy, což budilo u spolužáků posměch. „Byla jsem tlustá holka. A neznala jsem žádné slavné herečky, které byly tlusté““ konstatovala Kate. „Tenhle mindrák v člověku zůstane na celý život. Pořád máte pocit, že vypadáte o něco hůř než všichni ostatní.

I teď, když vidím na ulici holku v upnutých džínách a tílku a jehlových podpatcích, si říkám, že bych se sakra měla víc snažit. Ale pak nad tím mávnu rukou a pomyslím si, že na těch podpatcích se jim určitě moc dobře nechodí. “ Touze po herectví obětovala Kate i studium. Střední školu dle vlastních slov opustila, když jí bylo šestnáct.

Místo toho začala pracovat v lahůdkářství, aby měla dostatek peněz na vlak do Londýna – tam se totiž konaly všechny konkurzy, které jí zajímaly. Vyplatilo se to, o rok později už získala první filmovou roli. A když jí bylo devatenáct, zazářila v novozélandském filmu Nebeská stvoření, kde si v příběhu podle skutečné události zahrála mladou vražedkyni.

Tři roky nato pak přišel Titanic.

Z Leonarda je velký kamarád.

Ukázala mu ňadra!

Natáčení slavného velkofilmu nebylo vůbec snadné. Pro Kate byl první problém hned v tom, že před svým kolegou Leonardem DiCapriem (43) měla být v jedné scéně nahá. Aby si ušetřili vzájemné rozpaky, tak mu hned při prvním seznámení odhalila ňadra. Točilo se ve velké vodní nádrži a voda nebyla z nejteplejších.

Kate jako jediná odmítala nosit pod svými šaty neoprénové oblečení, což jí stálo zápal plic. Při překonávání nejrůznějších překážek ve scénách na potápějící se lodi měla zase spoustu odředin, modřin a škrábanců. V pozdějších scénách jí je museli přimalovat uměle, aby se neztratila kontinuita. Co by ale člověk neudělal pro slávu a pro dva miliony dolarů, které Kate za roli Rose dostala!

Zdálo by se, že po úspěchu Titanicu se stane královnou Hollywoodu. Určitě by jí to vyšlo, jenže ona si zvolila ústup do ústraní. „Jsem anglická holka, nikdy jsem nechtěla Anglii opustit a přesídlit do Hollywoodu. A i když jsem celkem dost ambiciózní, nejsem moc soutěživá.

Takže po Titaniku jsem si potřebovala znovu připomenout, proč vlastně chci hrát ve filmech – protože mě hraní hrozně baví,“ sdělila svůj sympatický postoj.

Proč nešla na premiéru?

V soukromí se Kate dařilo tak nějak střídavě. Od roku 2012 je potřetí vdaná, s každým ze životních partnerů měla jedno dítě. Ještě před prvním manželstvím chodila pět let s hercem a scenáristou Stephenem Tredrem (+34), ten ale v době, kdy herečka dokončila Titanic, zemřel na rakovinu. Kate se nezúčastnila světové premiéry filmu, protože byla svému příteli na pohřbu.

Leonardo DiCaprio, kterého Titanic proslavil stejně jako ji, zůstal dodnes jejím nejlepším kamarádem. Znovu se před kamerou sešli po deseti letech při natáčení psychologického dramatu Nouzový východ. Pikantní bylo, že ho režíroval tehdejší manžel Kate, Sam Mendes (53). „Chvílemi to bylo dost bizarní. Hlavně když jsme točili sexuální scény,“ vzpomínala Kate.

„Jen si to představte: můj manžel fascinovaně sleduje, jak si to na kuchyňské lince rozdávám se svým nejlepším kamarádem!“ Možná i tyto chvíle přispěly k tomu, že manželství nakonec nevydrželo. Na Kate je sympatické to, že se nestydí za svoji postavu a bojuje proti přehnanému hubnutí.

Před lety uveřejnil jeden magazín její počítačově upravené fotky, kde vypadala štíhlejší než ve skutečnosti – a Kate se proti tomu hodně hlasitě ohradila!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...