Manžel týral Annie Girardot nejprve ve filmu, potom i ve skutečnosti!

Od nevěrného a násilnického partnera utekla po šesti letech.

Oblíbená herečka Annie Girardot (+79) se vdala v životě jen jednou. S manželem, hercem Renatem Salvatorim (+55) vydržela osobně jen šest let, ale žádost o rozvod nikdy nepodala!

Legendární francouzská herečka se narodila v Paříži. Když jí byly čtyři roky, zemřel jí otec a ona zůstala sama s matkou a bratrem. Matka byla zdravotní sestrou a Annie se vydala v jejích stopách. Možná k tomu přispěly i zážitky z konce druhé světové války, kdy u známých v Normandii zažila vylodění spojeneckých vojsk a poznala cenu lidského života.

Delon ji neodpustil zradu na kamarádovi.
Delon ji neodpustil zradu na kamarádovi.

Na počátku bylo znásilnění

Herectví, které jí proslavilo, začala studovat nejprve prostřednictvím kurzů a později přímo na pařížské konzervatoři. Hrála na malých divadelních scénách a postupně si získala patřičný ohlas. Ten ji přivedl až před filmovou kameru. Jednoho večera jí totiž na jevišti viděl italský režisér Luchino Visconti (+69), který obsazoval svůj film Rocco a jeho bratři.

Také vás může zajímat ...

Právě ten se stal pro Anne osudovým, hned ze dvou důvodů. Jednak z ní udělal filmovou hvězdu, jednak změnil její soukromý život. Ve filmu ztvárnila postavu prostitutky, kterou surově znásilní drsný mladý muž. Toho muže hrál Renato Salvatori, italský krasavec. Přes šokující scénu, kterou spolu před kamerou natočili, se Anne do Itala zamilovala. Netrvalo dlouho a vzala si ho.

Jedním z důvodů byla i skutečnost, že spolu čekají dítě. Narodila se jim dcerka, ale Anne byla ve vztahu šťastná jen v první fázi.

Zjistila totiž, že k řešení sporů Renato používá i domácí násilí!

Seznámili se při natáčení.
Seznámili se při natáčení.

Nový vztah skončil v dluzích!

Anne, která se kvůli manželovi přestěhovala do Itálie, trpěla způsobem života, jaký vedl. Nebyl to žádný věrný a spořádaný muž, na kterého by se jako matka jeho dítěte mohla spolehnout. Užíval si nočního života a nevyhýbal se krátkým románkům s jinými ženami. Hádali se spolu čím dál častěji a nekončilo to bohužel jen u slov. Anne si nenechala všechno líbit a spory vrcholily i rvačkami.

Herečka to vydržela šest let. potom se sebrala a s dcerkou odjela do rodné Paříže. Nikdy ale nepodala žádost o rozvod a v manželství zůstala až do Renatovy smrti v roce 1988. Mezitím se z ní stala opravdová hvězda a tu největší slávu si prožila v 70. letech. Měla vztahy s jinými muži, přičemž osudový byl s jedním o sedmnáct let mladším zpěvákem a textařem.

Z neznámého muže chtěla také udělat hvězdu, vzala si kvůli němu půjčku a koupila v Paříži divadelní scénu, aby bylo kde hrát představení, které napsal. Všechno dopadlo finanční katastrofou a Anne přišla i o svůj byt. Už se nikdy nevrátila na vrchol, ze kterého spadla. V pokročilém věku měla silné problémy s drogami, brala pravidelně kokain.

Poté, co začala zapomínat texty, zjistili lékaři, že Anne trpí Alzhaimerovou chorobou. Poslední roky života už prožila v oparu nevědomosti a zapomnění. Lidé ale nezapomněli na ni.

Když před šesti lety zemřela, přišly se s ní rozloučit zástupy jejích fanoušků.

Delon chtěl pomstít svého kamaráda!

K dramatické situaci došlo během natáčení filmu Léčba šokem v roce 1973. Odehrával se v léčebně a Alain Delon (81) tam hrál doktora. Ačkoliv to neměl ve scénáři, několikrát Anne drsně uhodil do obličeje. Ta dostala záchvat, chopila se nože a na svého atraktivního kolegu se vrhla, naštěstí nedošlo ke zranění.

Jednalo se prý tehdy o Delonovu pomstu za to, že Anne odešla od manžela – Renato Salvatori byl jeho velký kamarád a oba zastávali názor, že muž nevěrný být může, ale žena má mlčet.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...