Manželství Claudie Cardinale bylo skoro jako vězení!

Za to, že se utajilo její těhotenství, musela zaplatit velkou cenu!

Slavná kráska Claudia Cardinale (82) se k filmu dostala díky náhodě. O její kariéru se staral i první a jediný manžel Franco Cristaldi (+67), ale bylo to dost ponižující!

V rodném listu má napsáno Claude Joséphine Rose Cardin a narodila se v Tunisku. Ačkoliv je Claudia Cardinale (82) slavnou italskou herečkou, tak se tento jazyk naučila až mnoho let po narození. Jako mladá neměla skoro žádné ambice, chtěla se stát učitelkou. Její krása ovšem byla natolik podmanivá, že se hvězdou stala vlastně proti své vůli.

Také vás může zajímat ...

Po znásilnění čekala dítě!

Když bylo Claudii devatenáct let, šla se v Tunisku podívat na soutěž o královnu krásy. Nezúčastnila se, jen prodávala lístky do tomboly. Diváci ale viděli, že ta nejhezčí dívka je v sále a tak jí přímo donutili jít na pódium, kde dostala korunku Miss. Vyhrála tak mimo jiné cestu na filmový festival do italských Benátek, kam ji potom doprovázela matka.

V Itálii dostala spoustu nabídek na natáčení, ale nejprve je odmítala. Později se jí ujal producent Franco Cristaldi (+67). Ten jí pomohl i se závažným traumatem a problémem. Claudia se totiž stala obětí znásilnění. Jeden Francouz jí pozval na večírek, ale byla to past – pouze jí vylákal do svého domu a tam se jí násilím zmocnil. Claudia otěhotněla. Nevěděla to ani její matka.

Nemanželské těhotenství by znamenal naprostý konec kariéry. Franco Cristaldi proto přišel se smlouvou, ve které byly tvrdé podmínky, ale která současně pomáhala Claudii vyřešit situaci. Zařídil tajný porod v Londýně a celá rodina musela pak předstírat, že dítě, které přišlo na svět, není synem herečky, ale jejím mladším bratrem.

Tuhle pravdu tajila Claudia svému synovi až do jeho devatenácti let!

Stala se jeho majetkem!

Za to, že jí Franco pomohl, stala se Claudia vlastně filmovou hvězdou z donucení. Nesměla se líčit podle sebe, nemohla si ostříhat vlasy, měla téměř zakázáno jíst, aby nepřibrala. Stala se vlastně jen věcí, majetkem produkční společnosti Cristaldiho. Měla jen malé honoráře, všude jí hlídali Francovi zaměstnanci.

V roce 1966 se s ní Cristaldi oženil ve Spojených státech, tohle manželství ale oficiálně v Itálii nebylo uznáno. Ze svého partnerského vězení se dostala Claudia až po dlouhých letech, v roce 1975, kdy se proti Francovi vzbouřila. Utekla před ním do USA za svým milencem a vrátila se jako sebevědomá a nezávislá žena. Cristaldi prosil, ať se k němu vrátí.

Pokusil se dokonce o demonstrativní sebevraždu: podřezal si žíly. Nebylo mu to ale nic platné. Pomstil se tedy po svém: obvolal své známé a Claudia byla najednou bez práce. Dlouho to ale nevydrželo a brzy přišly další nabídky.

Po patnáctiletém vztahu s Francem pak pro Claudii muselo být balzámem na duši, když se dala dohromady s jiným italským režisérem Pasqualem Squitierim (+78), kterému porodila dceru!

Plastiky ne, cigarety ano

Nestárnoucí italskou hvězdu jsme měli možnost vidět před časem i u nás, když v roce 2012 byla čestnou předsedkyní soutěže Česká Miss. Nestárnoucí hvězda tehdy prozradila, že odolává pokušení svěřit se plastickým chirurgům. Překvapila také tím, kolik cigaret vykouří. Svěřila se, že nikdy nesváděla své filmové partnery, i když o nich bulvár psal jako o milencích.

A jak by na ní lidé měli vzpomínat?

Jako na ženu, která dokázala diváky přivést ke snění!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...