Manželství Ivety Bartošové s Jiřím Pomeje bylo jen krátkou zastávkou v tragické jízdě!

Donutila ho opustit dům, ale zanedlouho ho prosila, ať se vrátí zpátky!

Životem nešťastné zpěvačky Ivety Bartošové (+48) prošlo hodně mužů, ale vdaná byla jen dvakrát. Prvním manželem se stal herec a producent Jiří Pomeje (52). Štěstí to ale ani jednomu z nich nepřineslo.

V roce 2008 došlo k propojení osudů dvou celebrit ze showbyznysu, které byly už prakticky odepisované. Jiří Pomeje měl za sebou velký neúspěch s filmem Andělská tvář, jemuž věřil, ale dostal se kvůli němu do obrovských dluhů. Iveta Bartošová po mnoha vzletech a pádech v kariéře už byla spíš jen terčem každodenních bulvárních zpráv než uznávanou zpěvačkou.

Mezi Ivetou a Jiřím byl z minulosti jeden nevyřízený „účet“ z doby, kdy ji odmítl obsadit Karel Svoboda (+68) do muzikálu Monte Cristo.

Ivetě to tehdy oznámil právě Jiří Pomeje jako jeden z producentů a ona si toto odmítnutí spojila s jeho osobou.

Také vás může zajímat ...
Dva tragické osudy se spojily v jeden.
Dva tragické osudy se spojily v jeden.

Nabídku nejprve odmítla!

V Benešově nad Černou, nedaleko Českého Krumlova, pořádal Jiří Pomeje městský ples. Chtěl ho pojmout ve velkém stylu, s nějakou známou zpěvačkou. Iveta, která za sebou měla protialkoholní léčení v Kroměříži, nejprve tuto nabídku odmítla. Pak si to ale rozmyslela. Vystoupení se vydařilo a zdálo se, že by mohlo problematické blondýnce pomoci s restartem kariéry.

Však také následovala úspěšná koncertní šňůra. Jiří tehdy Ivetě hodně pomáhal. Zařídil jí novou image a dohlížel na to, aby se na návrat poctivě připravovala. „Dřela osm hodin denně. Chodila na hodiny zpěvu, tance, denně cvičila a držela dietu. Měla toho tolik, že na alkohol nebo prášky nebyl ani čas. Hlavně ale ani pomyšlení. Byla šťastná a práce ji bavila,“ vzpomínal producent.

Během Ivetina turné se do sebe dvojice zamilovala a 5.

září téhož roku se na zámku Hluboká konala pompézní svatba.

Svatbu proměnili ve velkou show.
Svatbu proměnili ve velkou show.

Alkohol schovávala na WC

Jiří byl manažerem zpěvačky, která vydala své dvacáté druhé album a v anketě Český slavík se posunula z osmnáctého místa na páté. Její manžel si navíc rozuměl i se synem Arturem. Iveta i pochvalovala i milostné hrátky. „Jednou je něžný, jednou divoký a tak to mám ráda,“ prohlásila otevřeně. Od Jiřího dostala do ložnice krásné erotické prádlo a boty na vysokém podpatku.

Po dlouhé době to vypadalo, že se do života kdysi tak úspěšné ženy opět vrací idylka. Netrvala ale bohužel dlouho. Nanejvýš tak rok a půl. Pak se opět ke slovu dostal alkohol. Po jednom návratu ze zahraniční cesty se Jiří navíc prý dozvěděl, že Iveta prý „potratila a holčičku spláchla do záchodu“. Svoji obnovenou závislost na pití se snažila zpěvačka před svým manželem skrývat.

Láhev si prý schovávala na toaletě. Všechno vyvrcholilo na konci roku 2009, tedy rok a čtvrt po svatbě, kdy Iveta obvinila Jiřího z krádeže peněz a donutila ho opustit dům. Zanedlouho ho ale znovu prosila o návrat. V jednom rozhovoru Jiří popisoval, jak svoji – stále ještě – manželku našel: „Byla po obraz. Dvacet dnů jenom pila a nejedla. Její záda byla samá modřina, spadla ze schodů.

Miloval jsem ji stále a velmi, tak jsem si řekl, že i z tohohle jí dostanu.“

Vztah s Josefem Rychtářem už Ivetu nemohl zachránit.
Vztah s Josefem Rychtářem už Ivetu nemohl zachránit.

K rozvodovému soudu nepřišel

Zničenou Ivetu odvezl Jiří na soukromou pražskou kliniku, aby jí tam zkusili dát dohromady. Na chvíli se to podařilo a v salonu krásy dokonce „vyrobili“ ze stárnoucí zpěvačky znovu přitažlivou ženu. Jiří jí zařídil i to, že by mohla mít nové album, na které by písničky napsal Michal David (56) a následovaly by další koncerty. Jeho majetný kamarád zaplatil za Ivetu dluhy.

Ona ale místo toho podala žádost o rozvod. K soudu se dostavila pouze Iveta a manželství bylo rozvedeno v Jiřího nepřítomnosti. Samotné jednání trvalo ani ne dvacet minut. Stejně rychle jako se do sebe zamilovali a vzali se, šli nyní od sebe. Na Ivetu čekaly další vztahové peripetie a tragický konec.

Jiří zpětně označil jejich manželství za obrovský omyl.

Jiřího manželství s Andreou ničí vážná nemoc.
Jiřího manželství s Andreou ničí vážná nemoc.

Ona je mrtvá, on bojuje s rakovinou!

Osud Ivety Bartošové se završil předčasně. Po dalším problematickém manželství spadla psychicky na úplné dno, což jí koncem dubna 2014 dovedlo na koleje v Uhříněvsi. Osobní vlak ukončil její život. Jiří Pomeje se v roce 2013 znovu oženil s výrazně mladší Andreou Šťastnou a má s ní dceru. V současné době řeší herec a producent vážný zdravotní problém: bojuje s rakovinou hrtanu.

Operaci ale odmítl, protože existuje riziko ztráty hlasu, který ho živí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...