Marek Vašut: Celoživotní prokletí

V detektivních příbězích vystupuje jako drsný chlapík, ve filmu Pěsti ve tmě ztvárnil boxera. V civilním životě je tomu jinak: psychika zdánlivého „drsňáka“ je vratká.

Těžké deprese jej dovedly k pokusu o sebevraždu. Stalo se to v červnu roku 2000, herec vše otevřeně přiznal. Uvedl, že se životem se rozhodl skoncovat vlivem dlouhodobých neléčených depresí. Nejlepším rozhodnutím jeho života tudíž bylo přestat se za deprese stydět a vyhledat odbornou pomoc, což učinil.

Také vás může zajímat ...

Ačkoli o svém soukromí herec zásadně nemluví, duševní onemocnění přiznal, aby pomohl podobně postiženým. Adresoval jim výzvu, aby se nestyděli a šli se léčit. Lidé ho zastavovali na ulici a děkovali mu, jeho výzva padla na úrodnou půdu.

Došlo i k opačným reakcím. Ozývaly se hlasy, že herec má vše, slávu, peníze, obdiv žen, že mu nic nechybí a už takzvaně neví, co by… Před podceňováním závažných duševních chorob ovšem odborníci důrazně varují.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...