Markéta Hrubešová – Odvážné erotické scény natáčela už v šestnácti

Nahotu před kamerou či objektivem považuje za zcela přirozenou věc. Není náhoda, že se zamilovala do fotografa. Ale už spolu nejsou.

Holka z Prahy křtěná Vltavou, kráska s hřívou ohnivých vlasů, měla nádherné dětství. „Byla jsem chtěný, milovaný dítě s naprosto šťastným, krásným dětstvím,“ pochvaluje si. „Babička s dědou měli v Kroměříži malinkej domeček, útočiště, takovej přístav, babička byla chápavá, milá, usměvavá, nikdy nezvýšila hlas, přitom samozřejmě měla autoritu a skvěle vařila a taky pekla buchty a koláče.

Také vás může zajímat ...

Děda byl myslivec, takže jsme měli králíky a bažanty a srnčí,“ vzpomíná s nadšením Markéta Hrubešová. Proč nepije slivovici, to vysvětluje dramatická příhoda z kroměřížských prázdnin. Když si Markéta s dětmi hrála na svatbu, byla nevěsta, jenže co čert nechtěl, v babiččině kredenci se našly lahve archivní slivovice.

Šestiletá Markéta cítila povinnost coby nevěsta hodně pít.

Od té doby nemůže pálenku ze švestek ani vidět. Dívenka ze vzorné rodiny chodila do baletu, do Dismanova rozhlasového dětského souboru a obcházela konkurzy, kde dostávala menší dětské role. Od nich celkem rychle dospěla k hlavním.

„Bylo mi šestnáct, když jsem točila Kachyňu,“ říká a má tím na mysli film Oznamuje se láskám vašim. Psal se rok 1988 a u natáčení byla vždy přítomna Markétina maminka.

Smutný příběh lásky českého lodníka Karla a německé dívky Ulriky, dcery německého velitele zajateckého tábora, byl na svou dobu pikantním dílem. Hrubešová se časem přiznala, že se v době natáčení do lodníka Karla, kterého hrál Lukáš Vaculík (58), zamilovala, protože prý nebylo možné se do něj nezamilovat.

Svlékání není žádná věda

Kamery ji přistihly nahou i o rok později, když se proběhla v gejzírech vody ve snímku Zlatňanka a při svlékání jí asistoval Jiří Bartoška (73). Zazářila i v oceňovaném československém filmu režiséra Juraje Jakubiska (82) Sedím na konári a je mi dobre, vyprávějícím o dvou válečných navrátilcích, kteří se zamilují do téže krásné dívky.

I tady seděla na větvi (slovensky na konári) zcela nahá. „Nazí jsme se narodili a stejně tak i ze světa odcházíme, tak proč z toho dělat vědu?“ prohlásila. „Navíc herečka cítí u natáčení milostných scén asi tak stejné erotické vzrušení jako švadlena u šicího stroje.

Je to prostě práce.“ Pamatujeme si ji také z filmů Andělské oči, Golet v údolí, Divoké pivo či Konec básníků v Čechách, objevila se v seriálech Zdivočelá země, Ulice, Kapitán Exner či Temný Kraj. Časem však natáčení ustoupilo vaření a psaní kuchařek, čímž je půvabná herečka posedlá.

Prosadila se také jako spisovatelka a moderátorka, je nadšenou amatérskou kameramankou. „Chtěla bych samozřejmě točit,“ vysvětluje. „Ale nabídky musí od někoho přijít. A že zrovna nejsou? Přece se z toho nezhroutím.“

Zahřmělo

Vše nasvědčovalo tomu, že životní láskou Markéty Hrubešové bude fotograf David Kraus (52). Když se kdysi dávno viděli poprvé, tehdy přišla Markéta do jeho ateliéru v pracovní záležitosti, přeskočila jiskra, ale raději tomu ani jeden, ani druhý nevěnovali příliš pozornosti, oba byli zadaní.

Po čase se setkali znovu a už jim bylo jasné, že z toho bude láska jako trám. V létě roku 2007 si v obci Loučeň na Nymbursku vystrojili svatbu. Dcera Christel (14), tehdy ve věku rok a půl, šla mamince a tatínkovi za družičku.

Markéta mluvila o manželovi s velkým obdivem: „Chlap musí mít nějaké charisma. Sice to říkáme všechny, ale je to tak. Prostě ho uvidíte a ono zahřmí. A to se mi právě s Davidem stalo. Když jsme se začali poznávat, líbilo se mi, že si se vším umí poradit. Vím, že se nezhroutí z malicherností a podporuje mě ve všem, co dělám. Můžu se o něj opřít.“

A znovu!

„Chtěla jsem s ním mít dítě,“ prozradila. „Byl to první muž v mém životě, u kterého jsem to věděla už po čtrnácti dnech. Tušila jsem, že z něj bude skvělý táta. A co se týče rodinného modelu, nikdo zatím nic lepšího než manželství nevymyslel. I na dceři vidím, jak je pro ni rodina podstatná.“

Proto je velkou hádankou, proč její manželství nevydrželo ani deset let. Rozvod údajně zapříčinilo Markétino seznámení se zaměstnancem pivovaru Petrem Syslem, s nímž připravovala pivní kuchařku. V roce 2016 se se Syslem zasnoubili, ale ke svatbě pořád ještě nedošlo. „Jsem stále šťastně zadaná,“ pochlubila se kráska letos.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...