Marně bojuje o své miliony!

Kauzu kolem padělaných obrazů sledovali všichni její fanoušci. Jiřina Bohdalová (87) naletěla svému bankéři a přišla o spoustu peněz. Soud s podvodníkem byl ale opět odložen!

M usí si připadat jako ve zlém snu. Oblíbenu herečku Jiřina Bohdalová (87) nejspíš nikdy nenapadlo, že by ji někdo mohl připravit o celé jmění. Ale přesně to se stalo! Bývalý bankéř Radek Pokluda si u ní budoval důvěru dlouhých osm let.

Také vás může zajímat ...

Jakmile pak zjistil, že jí na účet přišel větší obnos peněz, nabídl jí, aby investovala do umění. Za obraz malíře Emila Filly s názvem Zátiší s dýmkou a hrozny, mu tak důvěřivá herečka zaplatila 1,95 milionů korun.

Pak od něj s důvěrou, kterou do něj vložila, nakoupila ještě několik dalších umělěckých děl.

Shrábl peníze a zmizel

Pokluda si při jednání s herečkou počínal opravdu mazaně a využil její naivity. Bohdalová od něj totiž kupovala obrazy pouze formou ústní smlouvy.

„Ta má stejnou váhu jako smlouva písemná, může být ale složité ji prokazovat,“ uvedl už dříve advokát Bohdalové Michal Morawski. A to ještě není všechno! Po čase se ukázalo, že všechny obrazy, která herečka považovala, za originály, byly jen zručně zhotovené padělky. Jakmile se vše provalilo, Pokluda sbalil její peníze a zmizel neznámo kam.

Jeho stopy prý zachytili naposledy detektivové v Istanbulu a poté na Fidži.

Na lavici obžalovaných u soudu měli usednout překupníci, kteří se celého podvodu účastnili.

Soudní jednání bylo ale náhle zrušeno! A bohužel se to nestalo poprvé, začít už mělo v květnu, pak v srpnu a od té doby se stále posouvá.

Předem prohraná bitva

Bohdalová se prý bude snažit vysoudit zpět celou částku, kterou do padělaných obrazů investovala.

O jakou sumu se přesně jedná, ale neprozradila. Vzhledem k neustálému odročování soudu je ale docela dobře možné, že své peníze už nikdy neuvidí. Nezbývá než doufat, že se herečka z celé aféry poučila a bude se důsledněji držet hesla „Důvěřuj, ale prověřuj.

“ Je totiž jasné, že vzhledem k jejímu nemalému majetku, by se na ní mohl chtít přiživit další bezohledný podvodník..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...