Maroš Kramár – Neodolatelný idol žen?

Úspěšný československý herec je úspěšný až příliš – skoro vůbec nebyl doma, a tak mu krásná manželka dala nakonec přeci jen sbohem.

Tatínek Ján Kramár (91), stejně jako dědeček Ján Klimo (†80), byli herci a rodinnému osudu neunikl ani Maroš. „Od šesti jsem hrál ve filmu a televizi, takže jsem vůbec nepřemýšlel o něčem jiném. Okolo mě byli samí umělci,“ vysvětluje bratislavský rodák. Maminka byla technická redaktorka v dětském časopise.

Také vás může zajímat ...

Její tatínek byl herec a režisér. Strýc fotograf, další strýc tanečník. Teta tanečnice a zpěvačka vedla léta zájmový herecký kroužek pro děti, další teta měla také podobný spolek.

Při hymně brečel

Herectví Maroš vystudoval na Státní konzervatoři v Brně. Na bezstarostná studentská léta vzpomíná slovy: „Průšvihů bylo dost. Ale ne, že bych někde chlastal, prostě mě bavily i jiné věci než divadlo. Holky byly v Brně taky samozřejmě hezké.“ První rok své herecké dráhy působil v divadle v Brně, poté v Divadle Andreja Bagara v Nitře.

Od roku 1985 je členem činohry Slovenského národního divadla v Bratislavě. „Jsem absolutní Čechoslovák,“ hrdě o sobě prohlašuje. Narodil se v Československu, studoval na Moravě, hraje v Čechách i na Slovensku. „Když po rozdělení Československa naposledy hráli vaši hymnu, tak jsem brečel. A nestydím se za to,“ říká s dojetím.

Roli mu dal děda

Mluví perfektně česky, za což vděčí natáčení filmu Pověst o stříbrné jedli režiséra Františka Vláčila (†74). Točilo se tři měsíce ve Velkých Karlovicích, kde Maroš musel chodit i do školy. Díky tomu mohl češtinu trénovat. Hodilo se mu to u přijímacích zkoušek na brněnskou konzervatoř.

Češtinu si ve škole ještě víc zdokonalil v předmětu jevištní mluva. „V divadle jsem v podstatě bydlel, protože táta hrál hodně v pohádkách,“ vzpomíná. „První roli mi dal děda, když zkoušel na Nové scéně v Bratislavě Mnoho povyku pro nic. Dětské postavy zpravidla obsadí potomek někoho z divadla.

Vždy se chlubím, že jsem začínal na Shakespearovi.“ Kdo ho zná, potvrdí, že je Maroš věčně dobře naladěný, spokojený, vždy ochotný si zažertovat. Sláva mu nestoupla do hlavy, je odmalička zvyklý veřejně vystupovat a dobře ví, že k fanouškům je třeba přistupovat s příkladnou pokorou.

Skoč do zdi

Zrovna končil hereckou školu, když dostal roli v pohádce Za humny je drak. Hrál zde loutnistu Mariána. Nikdy na to nezapomene. Dali mu za úkol proskočil hradní zdí.

„Byl to můj první filmovací den a já jsem scénu odmítl udělat,“ říká. Bál se, že si ublíží. Měl skočit do zdi, zhotovené podle techniků z lehkého materiálu, který byl však spojený maltou. Všichni mu tvrdili, že se mu nemůže nic stát. Nedal jinak, než že je třeba zavolat kaskadéra: „Stalo se přesně, co jsem říkal.

Kaskadér skočil, zeď se ani nehnula.“ Přesto zůstal pohádkám věrný, hrál spoustu princů i králů. V roce 1999 se po sedmiletém vztahu oženil s Natašou Nikitinovou (51), krásnou právničkou.

„Manželka je právnička, celkem šikovná. Je to vražedná kombinace, že je pěkná a ještě chytrá, a navíc je to advokátka, takže já musím být hodný, jinak bych při rozvodu odešel s holým zadkem,“ žertovával s tím, že ho žena ubezpečila, že mu trenýrky nechá. Manželům se narodili Tamara (20), Timur (18) a Marek (11).

Stejně jako slavný tatínek, také dnes osmnáctiletý Timur si práci herce vyzkoušel už jako malý. Zahrál si v seriálech Nesmrtelní a Chlapi neplačú. Manželství se po dvaceti letech rozpadlo, nepřežilo krizi, o níž se delší dobu šuškalo. Kramár ji vydatně popíral, pak už to bylo zbytečné.

Připustil, že děti vychovávala většinou manželka, protože on byl stále na cestách. V Čechách natáčí pořad Zázraky přírody a nejnověji seriál Slunečná, a přespává po hotelech. Zabránit rozvodu zjevně nebylo v jeho silách.

Stále na cestách

Optimista Maroš Kramár ale říká, že život je krásný a především takový, jaký si ho uděláme. To sedí… Nejnověji se totiž postaral o skandál, kdy sáhl na zadek maskérce televize JOJ, což se objevilo v závěrečných titulcích a vyvolalo pobouření a debatu o sexuálním obtěžování.

Zdá se, že Kramár se aférce směje. Za idol žen se už nepovažuje: „Říkáte idol? Bejvávalo! Možná kdysi, když jsem hrával prince.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...