Marta Jandová věřila tomu, že prvního životního partnera jí maminka poslala z nebe!

V den, kdy bratr zemřel, Marta koncertovala a na pódiu vnímala, že se něco stalo!

Začátek života měla zpěvačka Marta Jandová (44) opravdu šťastný. Potom jí ale život začal udělovat rány. Marta je naštěstí natolik silná osobnost, že jí nesrazily na dno.

Otec Marty Jandové (44), Petr Janda (76), byl slavným kapelníkem skupiny Olympic už v době, kdy přišla na svět. Měla ještě bratra Petra (+33). Po tom, aby následovala tátovu hudební kariéru, ale Marta netoužila. Vysněnou profesí pro ni bylo dělat překladatelku a tlumočnici. Bránu k tomuto snu jí ovšem zavřelo nepřijetí na filozofickou fakultu.

Také vás může zajímat ...
O tom, že talent má, svědčí i cena Anděl.

Smutné sedmnácté narozeniny

Když bylo Martě deset, snažil se její otec zjistit, jestli má hudební sluch. Zavedl jí k jedné profesorce z konzervatoře. Marta měla trému a tak profesorka shovívavě doporučila tak maximálně sborový zpěv – na sólo prý nemá. Budoucí zpěvačce to způsobilo na několik let trauma. Bylo by zajímavé vědět, jak se dotyčná profesorka později dívala na jej kariéru; došlo jí, že se zmýlila?

Zmíněné trauma ale bylo opravdu ničím proti dvěma krutým zásahům, které si smrt připravila pro její nejbližší. Nejprve vážně onemocněla maminka. S rakovinou bojovala statečně, ale marně. O tom, jak moc je situace vážná, se Marta dozvěděla od otce. Reagovala marným vzdorem: lehla si na koberec před televizi a odmítala připustit, že maminka opustí svět.

To je asi všechno, co může v takové situaci vnímavá šestnáctiletá dívka dělat. Svoji mámu viděla naposledy v den svých sedmnáctých narozenin při oslavě ve Zlíně. Viděla na ní, že už je na tom špatně, byla velmi vyhublá a neustále unavená.

Deset dnů po této oslavě Martina matka zemřela.

V Miroslavovi našla manžela i otce dítěte.

S manželem se rozvedla, s kapelou zůstala!

Dva roky po tragické události poznala Marta německého muzikanata Thorstena Mewese (45). Seznámila se s ním v den výročí matčiny smrti a věřila tomu, že je to dárek od ní z nebe. Za svým přítelem odjela do Německa, se sedmdesáti markami v kapse a bez znalosti jazyka. Thorsten pochopil, že v Martě našel i zpěvačku pro svoji kapelu. Souhlasila, i když se na pódiu zatím nedalo uživit.

Brala jakoukoliv práci, myla nádobí, pracovala v kanceláři, starala se o cizí děti. Němčinu se rychle doučila, protože jí vlastně v tom prostředí nic jiného nezbývalo. Kapela Die Happy, se kterou Marta vystupovala, pomalu získávala více a více příznivců a stala se opravdu populární. Na pódiu byla jako zpěvačka šťastná, protože viděla, že předchozí dřina se vyplácí.

V soukromí to ale až tak dobré nebylo. Thorsten ji totiž vyměnil za jinou partnerku. Ani to ale Martu neodradilo, aby s Die Happy dál zpívala. Nechtěla zahodit pět let práce; řekla si prostě, že se přes rozchod přenese. Deset let po smrti maminky se pak musela Marta vyrovnat s dalším úmrtím v rodině. Tentokrát šlo o jejího bratra Petra.

Tomu našli nádor na mozku ještě v době, kdy žila i maminka. Předvídali mu maximálně dva roky života. Bylo jich ale pětkrát tolik. Mezi sourozenci bývá i spojení na dálku, jak o tom svědčí Martino vyprávění o osudném dni: „O Petrově smrti jsem se dozvěděla v Německu. Ve chvíli, kdy naposledy vydechl, jsem stála na jevišti.

Cítila jsem, že se něco stalo.“

Slávu získala s kapelou Die Happy.

Pod odborným dohledem svého muže

Poté, co se rozešly její cesty s Thorstenem, hledala Marta dál vhodného životního partnera. Nestal se jím ani popový zpěvák Sasha (46), ani podnikatel Viktor Mráz (51), který se odmítal rozvést. Toho pravého našla až v úspěšném gynekologovi Miroslavu Vernerovi (39). Dohromady je dali společní přátelé. Marta měla radost, když později zjistila, že je v jiném stavu; po miminku už dlouho toužila.

Miroslava si vzala už v době, kdy na svět přišla jejich společná dcerka. Těhotenství provázely jisté komplikace, kdy Marta musela od šestého měsíce pouze ležet. Cítila se ale bezpečně, vždyť byla pod dohledem milovaného partnera, který je odborníkem. Jestli k dcerce přibude další sourozenec, je otevřenou otázkou. „Buď příroda dá nebo nedá,“ konstatovala Marta.

Šťastná ale bude v obou případech.

Legendou je už léta
i její otec.

Nahota jenom decentně a pouze pro dobrou věc!

Jako mnohé jiné slavné a krásné ženy měla i Marta nabídky na to, aby se ukázala na fotografiích tak, jak ji příroda stvořila. Z prestižního magazínu Playboy ji dokonce oslovili čtyřikrát, ale nepochodili. „Nikdy bych neukázala víc, než je nutné. Ani do prádla bych nešla. Nevím, proč bych to měla dělat,“ konstatovala zpěvačka rázně.

Výjimku ale kdysi udělala se členy své kapely, když podporovali kampaň na ochranu zvířat.

Tehdy se všichni nechali nafotit nazí a v řetězech!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...