Martin Písařík – Neodolá kouzlu krásných žen

Dámy ho přitahují jako magnet. Nemůže si pomoci. Přitom je to tatínek dvou dětí.

Divadelní, filmový, dabingový i seriálový herec, muzikant, básník, miláček žen. To všechno je Martin Písařík. „Jinak jsme slušná rodina, nikdo nedělá takovou sprostou práci jako já,“ říká s humorem. Tatínek montuje plynová topení, maminka je výtvarně nadaná aranžérka.

Také vás může zajímat ...

Měli co dělat, aby čilého synka zkrotili. Jako kluk neseděl nad učebnicemi, lítal s kamarády venku, ale zajímavé je, že si přál stát se matematikem. Časem však uznal, že to není reálné. Hýčkal si tedy jiný sen: být myslivcem nebo kovbojem, žít v odlehlé hájovně nebo ve srubu. To se mu rovněž nesplnilo.

Aby rodiče energického chlapce nějak zaměstnali, přihlásili ho na konkurz do filmu Karla Kachyni (†79) Městem chodí Mikuláš.

Herec, či hajný?

A tak ve dvanácti letech přičichl k herectví. Byl nadšen. Úspěšně koketoval také s hudbou, zejména s kytarou, to aby na sebe upozornil dívky. „Hrál jsem od dětství, ale flákal jsem hodiny kytary, začal se učit akordy sám a hrál u táboráku.

Hudební nástroje mě fascinují, takže jsem častým návštěvníkem hudebnin, na spoustu nástrojů nějak hraju, ale vlastně na ně moc neumím,“ konstatuje skromně.

Přihlásil se do dramatického kroužku a doufal, že se dostane na konzervatoř. Váží si rodičů, kteří ho nijak neovlivňovali a nechali ho jít za výstředním snem, ač si tatínek přál vybudovat rodinnou firmu. Místo toho vystudoval Martin herectví, přesto se neubránil jisté hořkosti.

„Nejsem nejlépe vybavený na podmínky, které fungují v herecké branži, bojovat není můj styl. Říká se o nás, že jsme egocentričtí a sebestřední, ale já cítím určitou křehkost a zranitelnost. Jsem asi spíš ten hajný,“ svěřuje se někdejší hvězda Ordinace v růžové zahradě.

Žízeň byla tehdy příliš veliká

V seriálu hrál laskavého doktora Oskara Všetečku. Poté odešel do Cest domů, kde ztvárnil lumpa, což pro něj bylo osvěžující. Ale vyčítala mu to babička, chtěla, aby hrál jen hodné hochy.

Hezké vzpomínky má na natáčení filmu Snowboarďáci: „V jednom záběru se měla otvírat basa piva, jenže my ji omylem vypili. Byl z toho velký průšvih, točili jsme za Prahou a nebylo kde pivo ve speciálních lahvích s logem sehnat. Náš jinak milý producent řval, až jsem se klepal.“

Motorka

V současné době ho můžeme vidět v České televizi v pořadu Po jedné stopě, v němž se spolu se slovinským cestovatelem Igorem Brezovarem (47) vydal na motorce za dobrodružstvím, vedle Iráku se pustili i pobřežními zeměmi Afriky od Maroka směrem k Jihoafrické republice.

Písařík cestu vtipně glosuje a ukazuje se, že ani veršování mu není cizí. „Sice na motorce jezdím už od patnácti let, ale jen stylem domov–chata, nemám moc zkušeností z jízdy mimo asfalt. Učil jsem se za pochodu a přecenil své schopnosti,“ poznamenal s tím, že se výprava neobešla bez nehody. O ženy náš dobrodruh nikdy neměl nouzi.

Na druhou stranu, žít s ním není jednoduché.

O tom by mohla Písaříkova přítelkyně, kadeřnice Michaela (38), napsat román. „Moje Míša má svatozář,“ přiznává herec sebekriticky. „Moji rodiče i prarodiče jsou spolu celý život, takže to určitě není nemožné,“ uvažuje o svých schopnostech žít ve svazku manželském.

Z představy svatby nadšený není, ale je možné, že bude lapen. A že to bude brzy. Ostatně už má dva syny, Patrika (6) a Marka (3). Pouhých několik týdnů po Patrikově narození se lehkomyslný umělec nechal přistihnout v nočním podniku, kde vášnivě líbal krásnou barmanku, a nezůstalo jen u polibků.

Patrikova maminka se o nevěře dozvěděla z fotografií v novinách. „Nestydím se za to, že se ve společnosti žen cítím velmi dobře. Přítelkyně mě tehdy doprovázet nemohla, protože kojila a neměli jsme hlídání. Tak mě doprovázely kamarádky,“ uvedl herec. Kéž by byl obezřetnější a nenechal se u milostných dobrodružství fotit!

Doprovod?

Totéž se mu ale přihodilo letos v létě. Zase mu byli všeteční novináři v patách a zvěčnili ho s krásnou neznámou, s níž zašel na chvíli do domu. Žurnalisté dokonce i změřili čas: zdržel se 23 minut. Bylo mu odpuštěno nejspíš z toho důvodu, že začal hovořit o svatbě. Brzy bude muset přejít od slov k činům.

Dojde-li totiž k další ze všech úhlů vyfotografované schůzce s cizí dámou, partnerka už to třeba „nevydýchá“.

Leda by byla konečně pod čepcem…

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...