Martina Adamcová (54) – Četařka Babinčáková se konečně raduje ze života

Zamilovala se v pražské restauraci Peklo. To následně také po manželově boku prožila.

Role četařky Babinčákové vyžadovala pořádnou kuráž. Od této postavy nechtěl režisér Tankového praporu Vít Olmer (78) nic víc a nic míň, než aby ve filmu účinkovala ve velmi intimních situacích.

Také vás může zajímat ...

Martina se role zhostila tak, že na ni nikdo nikdy nezapomněl. „Hledáme ženskou s velkýma ňadrama,“ informoval ji před zahájením natáčení režisér. „Asi byste to mohla hrát, ale musím si sáhnout, abych měl jistotu.“

Výhra o prsa

K legendární četařce se dostala náhodou. „Jedna herečka roli odmítla, mně se to doneslo a vypravila jsem se za asistentem režie, že bych měla zájem,“ vypráví blondýnka s nepřehlédnutelným poprsím. Spokojen s ním byl i Olmer, řekl, že je to v pořádku.

A za deset minut poté, co mladou ženu ohmatával, volali z produkce, že má Martina roli v kapse. „Měla jsem opravdu velké herecké přednosti,“ směje se plavovláska. Odjakživa věděla, že bude hrát, že by ji nic jiného nenaplňovalo.

Pořád si hrála před zrcadlem na princeznu: „Já jsem se narodila jako herečka, nikdy mě nenapadlo, že bych mohla dělat něco jiného.“ Narodila se v Ostravě, vyrůstala v Praze.

Jako prasátko

K otci měla možná ještě bližší vztah než k matce, svěřovala se mu, oba milovali filmy, celé dny spolu proseděli v kině, sledovali jeden film za druhým. Otec byl přesvědčený komunista, pracoval jako finanční ředitel banky.

O práci nemluvil a dceru tam nikdy nevzal. Bylo jí divné, že nemá žádné přátele, nechodily k nim návštěvy. Otcova kariéra strmě stoupala. Přeložili ho do Moskvy, kde Martina vystudovala vysněné herectví. Tady jí to podrazilo nohy, protože přišla listopadová revoluce a ona byla pro všechny ta divná, která přišla z Ruska. „Mně nikdo nedával práci,“ líčí.

Tančila v divadle v komparzu s maskou prasátka. „I odtud mě vyhodili. Strašnej pocit. Nikdo mě nechtěl. Nestartovala jsem z nuly, ale z minus sta.“ Dostala se alespoň k moderování mezinárodní soutěže Hry bez hranic. Chodily jí ošklivé dopisy. „Čtrnáct dní jsem nevycházela, nechala jsem se ostříhat na ježka,“ vypráví. Ze všeho, co se jí dělo, vinila otce.

Dlouho ani nevěděla, kde má hrob, odhaduje, že asi patnáct let. „Dneska jsem mu odpustila,“ říká. Druhým osudovým mužem, kterému dlouho nedokázala odpustit, byl první manžel Stephan. „Byl jako ohňostroj, plný nápadů, okouzlující výtvarník. Od okamžiku, kdy jsme se seznámili v Praze v hospodě Peklo, jsme se neodloučili,“ vypráví Martina.

Tady ji nic nedrželo, chtěla pryč, s manželem do Kanady. Bleskově otěhotněla, narodil se chlapec. V Kanadě čekal ráj na zemi: velký dům, auta, dva bazény, jeden větší, druhý menší. První roky společného života si vychutnávala, pak pochopila, že žijí na dluh. „Stephan se propadal do depresí.

Rok nevstal z postele. Ležel, nehýbal se. Začaly finanční problémy. Zjistila jsem, že rozdával zlatá plnicí pera, pronajímal si kanceláře s mnoha sekretářkami. Firma se hroutila,“ vzpomíná na nejhorší období.

Zase v pekle

Měla radost, když se dověděla, že v Kanadě se nesmí přes zimu vypnout neplatičům proud, protože by zmrzli: „Stephan životem jen bloumal, ale s balíčky kokainu. Začal hrát, peníze strkal do automatů.“ Došlo na domácí násilí. Pod vlivem drog ženu fyzicky napadal, týral, chtěl peníze. „Šlápl na mě a zlomil mi žebro,“ říká herečka.

Zavolala policii, nebrali ji vážně, podruhé už udělali záznam. Když plakala mamince do telefonu, přiletěla za dcerou. Šílenec neváhal a praštil o zeď i tchyní. Ženy zavolaly policii a do bytu se už nevrátily.

„Můj druhý muž Steve vlastní firmu zabývající se ochranou osob a majetku. Objednala jsem si její služby proti bývalému muži,“ poznamenává Martina o kuriózním seznámení s druhým manželem, kterého si váží, vzhlíží k němu.

Po boku Angeliny

Energii čerpá i z práce. Když žila v Praze, trpěla pocitem, že ji publikum nemá rádo. V cizině s úžasem zaznamenala, že to tak není. Píše scénáře, hraje, produkuje. Natáčela i po boku Jakea Gyllenhaala (39), Angeliny Jolie (45) či Sharon Stone (62).

Nebyly to velké role, spíš štěky, ale i tak je na ně pyšná. Režírovala i snímek Perfect Kiss, v němž hrála hlavní roli její kamarádka Lucie Vondráčková (40). Zrovna ten díru do světa neudělal, na rozdíl od četařky Babinčákové.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama