Martina Zbořilová chtěla po Zlatém slavíkovi příliš brzy, aby se usadil!

Všichni si mysleli, že vztah s Martinou je pro zpěváka jen chvilkovou záležitostí.

Než se Karel Gott (78) definitivně usadil v manželství, prošla jeho životem spousta žen. S některými si opravdu dobře rozuměl, jako třeba s Martinou Zbořilovou (51), dnes Formanovou.

Když se Zlatý slavík s Martinou seznámil, byla teprve osmnáctiletou studentkou. V té době už měl za sebou hodně vztahů, ale byl na vrcholu kariéry a nehodlal se jen tak rychle usadit. Právě proto asi vztah s Martinou později skončil – trval ale pět krásných let, na které oba dodnes vzpomínají.

Zamilovali se do sebe v Brně!

Martina pocházela z Brna. Už v raném mládí si zvykla chodit mezi umělce do místních kaváren. Sama měla spisovatelské sklony. Přála si studovat žurnalistiku na vysoké škole, čemuž ovšem neodpovídaly její výsledky na té střední. Ještě před maturitou navštívila jeden večírek, kam přišel i Karel Gott. A ten se do Martiny okamžitě zamiloval! Podle jeho vlastních slov ho zasáhla jako blesk.

Také vás může zajímat ...

A Martina samozřejmě nebyla proti sblížení s takovou slavnou osobností. Jediný problém byl ve vzdálenosti: Mistr bydlel v Praze a Martina musela dokončit v Brně gymnázium. To se ale hned po maturitě vyřešilo. Martina odjela do hlavního města společně se sestrou a pronajaly si tu byt. Na vytouženou žurnalistiku se nedostala, tak si vydělávala jako modelka.

Všichni známí nedávali vztahu Martiny se Zlatým slavíkem moc velkou šanci. Domnívali se, že až se jí Karel nabaží, pustí jí k vodě. Mýlili se. Mezi slavným zpěvákem a mladou dívkou šlo o něco víc než jen o tělesnou přitažlivost.

A i kdyby bývalo mělo jít jen o pár týdnů nebo měsíců, ambiciózní a otevřené Martině by to za to stálo!

Na Martinu bude prý vždycky rád vzpomínat!
Na Martinu bude prý vždycky rád vzpomínat!

Vždy jí to táhlo ke starším!

Nový vztah překvapil její rodiče, hlavně otce. Zatímco maminka v tom viděla velkou romantiku, tatínek se držel více při zemi. Upozorňoval Martinu jednak na věkový rozdíl sedmadvaceti let, jednak na skutečnost, že svět Karla Gotta je obyčejné dívce úplně vzdálený. Varoval jí, že to nemá budoucnost. „Teď budeš chvíli ve větru a potom se budeš jen těžce vracet do normálního života,“ řekl.

Co se týkalo toho, že Zlatý slavík je výrazně starší, to nepředstavovalo pro Martinu problém – ostatně později to dokázala ve svém hlavním životním vztahu. Podle jejích slov vždy inklinovala ke starším mužům a vrstevníci jí moc nebrali. Martina rozhodně nechtěla být na Karlu Gottovi závislá. Začala studovat scenáristiku na FAMU a měla v tom z jeho strany plnou podporu.

Právě během tohoto studia se seznámila s režisérem Milošem Formanem (85), aniž by v té době tušila, jak velkou roli bude v jejím životě brzy hrát.

Z Martiny je dnes i známá spisovatelka.
Z Martiny je dnes i známá spisovatelka.

Srdce si odjela léčit za oceán

S Karlem Gottem si Martina dokonale rozuměla a měli společné zájmy.Je jasné, že i v období jejich vztahu udržoval zpěvák krátkodobé vztahy s jinými ženami, ale přes to se jeho přítelkyně dokázala přenést. Určitě by vytvořili stabilní pár, možná na celý život. A Martina by si to bývala také přála, jenže hned. Řekla Zlatému slavíkovi, že by s ním ráda bydlela a měla s ním děti.

To ale bohužel způsobilo rozpor. Na něco takového nebyl Karel ještě připravený. Martinu to bolelo a zklamalo, ale nemohla s tím nic dělat. Jediným řešením byl rozchod. „Byl to krásný vztah. Naivní, vášnivý, beznadějný, přátelský, dlouhý,“ komentovala svoji lásku Martina po letech.. „A mám pocit, že jsem šťastnější, když na něj dnes vzpomínám, než když jsem ho tehdy prožívala.

Ale bylo to nesmírně silné a jsem ráda, že jsem ho prožila.“ Nasadila si „léčbu“ na zlomené srdce: odjela do Spojených států. Tam se její osud totálně změnil poté, co se znovu setkala s režisérem Milošem Formanem. Dnes je z ní tedy Martina Formanová a má s oscarovým tvůrcem dvojčata – dva kluky.

A došlo nakonec i na její umělecké sklony: nejprve si zaznamenávala své vzpomínky a pak z nich sestavila první knížku.

Dnes už jich vydala celkem šest!

Karel s láskou současnou i minulou.
Karel s láskou současnou i minulou.

Nakonec přesvědčila i rodiče

Poté, co Karel Gott zjistil, koho si Martina vybrala místo něj, ocenil to. Když četl v titulcích filmu Lid versus Larry Flint, že byla první asistentkou režie, konstatoval: „Šla přímo za papežem. Co by taky někde klepala na dveře…“ Jediný, kdo měl o novém vztahu pochybnosti, byli rodiče Martiny.

Maminka si myslela, že to nemůže dopadnout dobře a tatínek rovnou prohlásil, že na svatbu to určitě nevypadá.

Martina ale v roce 1999 svojí svatbou s Milošem Formanem dokázala, že se spletli.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...