Masáž obličeje jako prevence vrásek

Máte-li nějaké vrásky, nemusíte hned běžet na kliniku estetické medicíny. Alternativním pomocníkem může být dobře provedená masáž obličeje, která působí jako takový domácí lifting.

Stimulace svalů a kůže masáží zlepšuje stav pleti a obličeji postupně vrací jeho mladistvý vzhled. A navíc masáž není jen příjemný relax. Působení na akupresurní body a tím pozitivně ovlivňuje i jednotlivé orgány, které se za daným reflexním bodem „ukrývají“.

Také vás může zajímat ...

Pleť připravte

Masáž provádějte na čisté pleti, kterou jste předtím zbavili nečistot s pomocí odličovacího mléka a pleťové vody.

Jak má masáž vypadat?

Masáž se obvykle provádí během nanášení krému či séra. Stačí vám k tomu pouze prsty, většinou se používá prostředníček a prsteníček, kterými se v daném reflexním bodě provádějí malé krouživé pohyby.

Začíná se mezi obočím a na čele, poté se přechází na spánky a nakonec se masírují partie kolem očí. Na závěr rozetřete malé množství krému podél nosoretních rýh a kolem rtů až na bradu. Silnější vrstvu krému pak naneste i na krk a dekolt a střídavě levou a pravou rukou ho vmasírujte do pokožky. Postupujte odspoda nahoru.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama