Máslové kuře s česnekem

Suroviny:  1, 5 kg kuřete  2 lžíce másla  2 snítky rozmarýnu  8 stroužků česneku  1 citron  sůl pepř  1 kg brambor  150 g pancetty  300 ml bílého vína Postup:  Brambory nakrájíme na 1 cm silné plátky, dáme je do hrnce s osolenou vodou vaříme do poloměkka.

 Česnek rozmixujeme s lístky rozmarýnu a smícháme se změklým máslem. Z citronu ostrouháme kůru a se solí ji rozetřeme na pastu. Zašleháme do másla a opepříme.  Prsty u kuřete od krku uvolníme kůži na prsou a do vzniklého laloku napěchujeme máslovou směs.

Osolíme, opepříme. Dovnitř vložíme čtvrtky citronu.  Předvařené brambory rozložíme na dno pekáčku, osolíme, opepříme a dáme na ně nakrájenou pancettu. Doprostřed položíme kuře a podlijeme bílým vínem. Pečeme v troubě předehřáté na 200°C asi 1,5 hodiny dozlatova.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...