Máta léčí bolesti břicha

Pomáhá jak proti průjmu, tak proti zácpě. Tato bylinka se běžně užívá při léčení všech zažívacích poruch.

Pro svůj protikřečový účinek se uplatňuje při zmírňování bolestí břicha, při střídavých záchvatech průjmu a zácpy. Pomáhá také zprůchodnit ucpaný nos a osvěžuje dech. Při nepříjemném zápachu z úst si můžete kápnout mátový olej přímo na jazyk. Ať už ve formě čaje nebo oleje pomáhá uklidňovat nevolnost a je účinná dokonce při mořské nemoci.

Také vás může zajímat ...

Užíváte ji správně?

Inhalace máty při nachlazení usnadní vaše dýchání, zejména při rýmě a kašli. Mátový čaj přináší úlevu při astmatických záchvatech. Při léčbě žaludeční nevolnosti a žlučových kamenů nepolykejte samotný mátový olej, lepší je užívat ho v tobolkách, které se rozpouštějí až ve střevech, kde je mátový olej nejúčinnější.

K uvolnění plynatosti a zmírnění žaludečních potíží přelijte 2 lžičky sušených mátových listů 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut stát v zakrytém šálku. Zklidňující účinek máty peprné na žaludek z ní činí populární součást větrových bonbonů.

Směs mátového a eukalyptového oleje s etanolem, aplikovaná na čelo a spánky, výrazně zmírní bolesti hlavy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama