Máte alergii na zvířecí srst?

Bílkoviny, na které je alergik přecitlivělý, se u psů a koček nacházejí nejvíce ve slinách, potu a moči. Olizováním si zvíře svou srst nevědomky obohacuje o alergeny. Problémy ovšem nenastávají jen při kontaktu s domácím mazlíčkem.

Po uschnutí se alergeny z chlupů uvolňují do ovzduší, kde se díky své lehkosti mohou dostat až do míst, kde zvíře nikdy nebylo. Použít můžete léky proti alergii, zvíře se však může dožít patnácti let a ne každý je ochoten být celou tuto dobu závislý na prášcích. Odstraňujte alergeny přímo ze zvířete. Množství alergenů se při správné aplikaci přípravků výrazně sníží.

Kdybyste chtěli podobného výsledku dosáhnout běžným koupáním zvířete, museli byste ho vydrhnout dvakrát týdně.

Nejlepší je čistička vzduchu

Také vás může zajímat ...

S rozvířenými zvířecími alergeny si dobře poradí čističky vzduchu. S úklidem je to složitější, protože zvířecí alergeny jsou usazeny od podlahy až ke stropu. Základní úklid zahrnuje vyčištění koberců. Kvalitní vysavač by měl být u chovatelů chlupatých mazlíčků samozřejmostí.

Musíte vyčistit také čalouněný nábytek, otřít všechny omyvatelné plochy vlhkým hadrem – podlahy, nábytek, okna a všechny předměty, na které sedá prach. Vyměňte všechny textilie za čisté – záclony, závěsy, přehozy, předložky, plyšové hračky. Vyperte je při teplotě 60 °C.

Pokud takto vysokou teplotu nesnesou, použijte speciální přísadu pro neutralizaci alergenů.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...