Máte potíže s nehty? Zkuste rovnátka

Stačí úzké boty či špatně zastřižený nehet a z malé bolístky se rázem může stát velký problém. Co s poškozeným nehtem, který začne rychle zarůstat?

Stejně jako se ortodoncie zabývá rovnáním křivých zubů, pomáhá ortonyxie napravovat různě zdeformované, vyklenuté nebo srolované nehty pomocí speciálních špon a rovnátek. Ty se skládají z kovových drátků a umisťují se přímo na nehty.

Také vás může zajímat ...

Působí přitom na principu páky, kdy tah špony nebo rovnátka na nehtu způsobí odlehčení tlaku na nehtový val. Díky tomu dochází v krátké době k ústupu bolesti, úlevě a při dlouhodobém působení se nehet zarovnává a vrací se do původního tvaru.

Kam se obrátit

Ošetření se provádí v salonech, kde pracují speciálně vyškolení a certifikovaní pedikéři. Ti obvykle spolupracují i s lékaři, a je-li to nezbytné, odkážou vás k nim. Ne ve všech případech lze totiž nehet napravit jen pomocí rovnátek. Někdy je zapotřebí chirurgický zákrok.

Každý případ je tak dobré posuzovat individuálně. Pokud zjistíte, že se vám místo podebralo a oteklo, na nic nečekejte. Během pár dní se totiž tento stav může ještě rapidně zhoršit a je možnost že se do rány dostane infekce.

Jakmile postižené místo začne pobolívat, rudnout a plije citlivé na dotek, je třeba rychle jednat a vydat se za odborníky.

Jak dlouho se rovnátka nosí

Stejně jako u zubních rovnátek se musí postupovat pomalu, aby změna nebyla násilná a hlavně, aby byla trvalá.

Rovnátka se vyměňují každý měsíc a pacient je nosí nejméně půl roku, mnohdy ovšem ještě déle..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...