Máte potíže s nehty? Zkuste rovnátka

Stačí úzké boty či špatně zastřižený nehet a z malé bolístky se rázem může stát velký problém. Co s poškozeným nehtem, který začne rychle zarůstat?

Stejně jako se ortodoncie zabývá rovnáním křivých zubů, pomáhá ortonyxie napravovat různě zdeformované, vyklenuté nebo srolované nehty pomocí speciálních špon a rovnátek. Ty se skládají z kovových drátků a umisťují se přímo na nehty.

Působí přitom na principu páky, kdy tah špony nebo rovnátka na nehtu způsobí odlehčení tlaku na nehtový val. Díky tomu dochází v krátké době k ústupu bolesti, úlevě a při dlouhodobém působení se nehet zarovnává a vrací se do původního tvaru.

Kam se obrátit

Také vás může zajímat ...

Ošetření se provádí v salonech, kde pracují speciálně vyškolení a certifikovaní pedikéři. Ti obvykle spolupracují i s lékaři, a je-li to nezbytné, odkážou vás k nim. Ne ve všech případech lze totiž nehet napravit jen pomocí rovnátek. Někdy je zapotřebí chirurgický zákrok.

Každý případ je tak dobré posuzovat individuálně. Pokud zjistíte, že se vám místo podebralo a oteklo, na nic nečekejte. Během pár dní se totiž tento stav může ještě rapidně zhoršit a je možnost že se do rány dostane infekce.

Jakmile postižené místo začne pobolívat, rudnout a plije citlivé na dotek, je třeba rychle jednat a vydat se za odborníky.

Jak dlouho se rovnátka nosí

Stejně jako u zubních rovnátek se musí postupovat pomalu, aby změna nebyla násilná a hlavně, aby byla trvalá.

Rovnátka se vyměňují každý měsíc a pacient je nosí nejméně půl roku, mnohdy ovšem ještě déle..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...