Mateřídouška obecná

Pomáhá při zánětu průdušek Čaj z mateřídoušky a jitrocele s citrónem pomáhá při zánětu průdušek, astmatu i při silném kašli. Tento čaj účinkuje bezpečně i při hrozbě zápalu plic.

Připravíte si ho tak, že 2 lžičky sušené mateřídoušky a 1 lžičku sušeného jitrocele zalijete 250 ml vroucí vody, necháte 15 minut louhovat, sladíme medem a přidáváte citronovou šťávu.

Průběžně popíjíte během celého dne po malých doušcích. Vhodná k inhalacím i koupelím Pokud vás trápí rýma a kašel, vyzkoušejte inhalace. Do vroucí vody vhoďte hrst sušené mateřídoušky a nechte ji krátce spařit.

Zcezený nálev pak nalijte do misky, přehoďte si přes hlavu ručník a vdechujte bylinnou páru. Nálev z mateřídoušky si můžete nalít i do koupele. Připravíte si tak skvělou relaxační lázeň. Po 20 minutách strávených v mateřídouškové koupeli pak rovnou ulehněte do postele a odpočívejte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...