Matka Barbry Streisand tvrdila, že její dcera nemůže mít v showbyznysu úspěch!

Ačkoliv se z ní stala megahvězda, má strach z veřejného vystupování!

Herečka a zpěvačka Barbra Streisand (76) je typickou představitelkou amerického snu. Skoro všechno, na co sáhla, se jí dařilo a navíc většina věcí na první pokus.

V rodném listu měla napsáno Barbara Joan Streisand (76) – jak vidíte, bylo tam písmenko „a“ navíc. Její otec, velmi vážený učitel a vědec, zemřel, když jí bylo pouhých 15 měsíců na komplikace po epileptickém záchvatu. Barbru a jejího staršího bratra Sheldona pak vychovávala matka, která pracovala jako sekretářka v newyorské školní organizaci.

Také vás může zajímat ...

Bez vědomí Barbry (byla poslána na tábor) a v podstatě za jejími zády se pak matka znovu provdala koncem 40. let za obchodníka s použitými auty.

Do rodiny pak v roce 1952 přibyla nevlastní sestřička.

Stipendium za hlídání

Své dětství popisuje Barbra jako nepříliš šťastné. Měla plachou a stydlivou povahu a často se cítila odstrkována ostatními, protože „divně vypadala“. Její otčím jí navíc citově zneužíval a manipuloval s ní. Podporu nenalezla ani u matky – ta jí říkala, že není dostatečně atraktivní na to, aby si splnila své sny o úspěšné kariéře v zábavním průmyslu.

Jak vidno, matky se mohou mýlit a dcery bývají tvrdohlavé… ostatně Barbra je ve znamení Býka. Ještě před ukončením střední školy jezdila do centra New Yorku na kurzy herectví. Když jí bylo patnáct, potkala tam mladý pár, se kterým uzavřela vzájemně prospěšnou dohodu: ona bude dvojici hlídat děti a oni jí za to budou platit studium na jedné z hereckých škol.

V roce 1959 odmaturovala jako čtvrtá nejlepší ze třídy. Na vysokou školu to ani nezkoušela, místo toho se definitivně přestěhovala do centra New Yorku. Pracovala v kanceláři, dělala i telefonní spojovatelku. V té době bydlela po různých podnájmech. Jeden ze spolubydlících se stal jejím prvním osudovým mužem: budoucí herec Elliott Gould (80).

Vzali se v roce 1963, manželství jim vydrželo osm let a měli spolu syna.

Změnu jména? Ne, jen písmenko!

Barbra nikdy nestudovala zpěv, prorazila však právě v této oblasti. Poprvé si dodala odvahy vystoupit v rámci jedné noci talentů v nočním klubu The Lion, což byl populární podnik pro gaye. Její skvělý soprán zaujal, skončilo to mimořádným úspěchem a ona zde pak zpívala několik dalších týdnů. Právě v té době došlo ke zkrácení křestního jména.

„Nenáviděla jsem své jméno, ale odmítala jsem ho změnit,“ vzpomínala později. „Bylo mi osmnáct a chtěla jsem být jedinečná, ale změna jména mi připadala dost umělá a zbytečná. Lidé mi říkali, že mohu být třeba Joanie Sands nebo tak nějak podobně – moje prostřední jméno je Joan. A já jsem řekla: ne, odeberu jen to „a“ z Barbary.

“ Svoji nejistotu na jevišti se učila odstraňovat studiem extravagance „dračích královen“ (mužů převlečených za ženy), které tehdy potkávala. Přesto je o ni známo, že má dodnes velký strach z živého vystupování a také se mu léta vyhýbala. Svůj mimořádný talent zaujmout hned na první pokus dokázala v roce 1962.

Podepsala smlouvu s hudebním studiem Columbia Records a její debutové album rychle lámalo rekordy v prodejnosti.

V poměrně mladém věku dvaceti let se tak díky vlastní píli a mnohostrannému talentu rychle začala stávat opravdovou hvězdou.

Láska u slavnostní večeře

Svého druhého manžela poznala Barbra až po padesátce. Herec James Brolin (78) měl už za sebou dvě manželství. Zamilovali se do sebe na jedné domluvené slavnostní večeři, na kterou se původně ani jednomu z nich nechtělo. Nijak nevadilo, že upřímná Barbra zkritizovala Jamesův nemožný účes; možná právě tím ho nejvíc zaujala. S chozením si dali trochu načas, pak už to šlo rychle.

Svatbu měli přesně dva roky ode dne, kdy se seznámili. James konstatoval, že v manželství je jak velícím důstojníkem, tak i otrokem a že mu to plně vyhovuje.

Od roku 1998 patří on a Barbra k nejstabilnějším párům v Hollywoodu!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...