Mě jen tak nějaká vráska nerozhodí

Neplánuje si krátký život. Mohlo by to vyjít

Léčitelka jí kdysi řekla, že když si člověk naplánuje krátký život, většinou to tak i dopadne. A tak si Zora Jandová vysnila, že bude žít do 150 let. A po celou dobu svého života bude duševně mladá a navenek krásná.

Možná právě to je důvod, proč ve svém věku vypadá Zora Jandová (*1958) tak, jak vypadá. Možná je důležitější to, že dělá tolik věcí najednou, takže zrovna nemá čas stárnout. A hlavně, chce si všechno pořádně užít.„Prostě si ani nemůžu programovat krátký život.“

Také vás může zajímat ...

Čabajka nadělá míň škody než dieta

Když začnete s kamarádkou Češkou rozebírat její postavu, obvykle se dočkáte dlouhého soupisu všech absolvovaných (nebo i právě probíhajících) diet.Zora Jandová to má přece jenom jinak. „Řídím se zásadou, že s radostí snězená čabajka nadělá v organismu míň škody než sebemrskačsky naordinované diety.“

Po padesátce se taky zakulatila

Jinými slovy, snaží se poslouchat své tělo a dát mu to, o co si řekne.Samozřejmě s mírou. Ani známé zpěvačce nemohlo uniknout, že se po padesátce její vnitřní metabolismus zpomalil. „I mně pochopitelně přibyla nějaká kila,“ připouští.

A když k tomu utrpěla úraz kolena, který ji na čas vyřadil ze sportovního provozu, přece se přechodně zakulatila víc, než chtěla.Před dalším zaoblováním ji zachránil nejjednodušší sport.

Chůze.

Ve 38 letech přišlo tai-chi

Diety si dřív mohla odpustit i díky tomu, že od zpěvačky pánové čekají elegantně rozvlněné tělo, a tak na sobě musela celý život přece jenom malinko pracovat.Dělala balet, tancovala, cvičila, sportovala. Celý život byla v pohybu. A ve svých 38 letech úplně propadla bojovému umění tai-chi

Po čtyřech letech sedmá na světě

Do cvičení se pustila doslova po hlavě.„Za dva měsíce už jsem byla pátá v republice, o další čtyři roky později, když se mi narodila druhá dcera Ester, jsem už byla sedmá na světě.“ Navíc zjistila, že má k tai-chi ideální fyzické i psychické dispozice.A brzy začala tomuto umění učit i své první žáky.

Operaci horních víček už má za sebou

Prostě si to zařídila tak, aby vypadala pořád dobře. A když selžou přírodní metody, nebude prý patřit mezi ty, které se vyhýbají plastice.Plastickou operaci horních víček už má ostatně úspěšně za sebou. „Měla jsem věčně unavené oči, pořád jsem slzela, děsně to pálilo.

Šla jsem pod nůž a mám od té doby božský klid,“ pochvaluje si osobní zkušenost s plastickými chirurgy.

V pohádce Chudák muzika z roku 1981

Botox si vytlačila smíchem

Ale má i jednu, na kterou nevzpomíná v nejlepším. To jí kdosi doporučil, aby si nechala dát injekci botoxu do čela. „Slíbili mi tenkrát, že to vydrží dlouho. Aspoň půl roku.“Jenže paráda vydržela jen pár dní. Zkrášlující dávka jako by zmizela.

Moc se směju a mluvím

Po dlouhém zkoumání příčin přišla na to, že na vině je příroda. Přesněji řečeno, její vlastní silná mimika.Prostě se směje a mluví daleko víc než klasické návštěvnice obdobných salonů.

„A protože jsem se během života naučila mít se ráda taková, jaká jsem, tak mě jen tak nějaká vráska na čele nerozhodí,“ konstatuje dvojnásobná máma dvou dcer Zora Jandová.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...