Meduňka chrání před stresem

Velká popularita meduňky v dobách, kdy je život plný stresů, se dá lehce pochopit. Je totiž mimořádným lékem na uklidnění celého organismu. Takových rostlin je sice víc, meduňka však působí nejen na nervovou soustavu a psychiku, ale léčí všechny orgány těla, u kterých došlo vlivem stresu k chorobným změnám.

Uvolňuje křečové stažení orgánů zapříčiněné nervovým vypětím, uklidňuje bušení srdce a dýchání.

Tiší záchvaty při kašli, uvolňuje křeče žaludku a zastavené větry, pomůže také při zvracení.

Také vás může zajímat ...

Uspí vás jako mimino

Je výborným uspávacím prostředkem. Šálek čaje z meduňky nahradí tabletku na spaní, a přitom má všeobecně kladný účinek. Je úplně neškodná a můžete ji pít denně. Jak si čaj správně připravit? Dáte vařit hrnek vody, nasypete dvě lžičky sušené meduňky. Meduňku přelijete vroucí vodou, zakryjete a necháte 1/4 hodiny louhovat. Poté přecedíte. Podle chuti můžete dosladit medem.

Při vnějším používání se doporučuje rozmačkanými listy nebo tinkturou z meduňky potírat čelo a spánky při bolestech hlavy a migréně, osvědčilo se i potírání postižených míst u oparu.

Vůní proti nočním můrám

Meduňka je ceněná i v aromaterapii. Její vůně zlepší náladu a naladí vaši psychiku na příjemné sny. V aromalampě nakapejte do nádobky s vodou 5 kapek éterického oleje (množství závisí na velikosti prostoru, jeho větratelnosti a na druhu éterického oleje) a nechte volně odpařovat.

V kosmetice se hodí tato bylinka k napařování obličeje a do koupele, nejlépe formou oleje..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...